fbpx

Wydarzenia w Książnicy Pomorskiej w Kwietniu 2024

Jubileusz 85-lecia urodzin profesora dr. hab. Janusza Farysia

 

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dyrektor Instytutu Historycznego US i dyrektor Książnicy Pomorskiej mają zaszczyt zaprosić na jubileusz 85-lecia urodzin profesora dr. hab. Janusza Farysia.

Podczas uroczystości prof. Janusz Faryś zostanie odznaczony Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Złotym Ekslibrisem Książnicy Pomorskiej. Laudację na temat Jubilata wygłosi dyrektor Instytutu Historii US prof. Agnieszka Szudarek, a rozmowę z nim poprowadzi prof. Eryk Krasucki.

 

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2024, o godz. 17:00 w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej.

Wstęp wolny.

 

—-

 

Prezentacja książki „Stawka większa niż życie. Dossier”

 

Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Stawka większa niż życie. Dossier” z udziałem autorów – Piotra Żmudzkiego i Tomasza Musiała, które poprowadzi Weronika Żmudzka. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2024, o godz. 17:30 w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej.

 

„Stawka większa niż życie. Dossier” to obszerny zbiór materiałów o uniwersum Hansa Klossa. Na ponad ośmiuset stronach znalazły się omówienia spektakli teatralnych i odcinków filmowych, opowiadań, komiksów oraz zjawisk i wydarzeń okołoserialowych.

Teksty zawarte w 29 rozdziałach ilustruje ponad tysiąc grafik, w tym 190 fotosów i werków, 130 krajowych i zagranicznych wycinków prasowych oraz reprodukcje unikatowych materiałów archiwalnych, również dotąd niepublikowanych. Na kartach książki dziesięcioro znakomitych stawkologów pokazuje w kolorze czarno-biały świat Hansa Klossa, który stał się fenomenem polskiej popkultury.

W publikacji znalazły się liczne ciekawostki z planu odcinków filmowych oraz teatralnych, analizy i szczegółowe omówienia świata agenta J-23, przegląd nawiązań do tej postaci, historia komiksu „Kapitan Kloss”, sylwetki najważniejszych twórców sukcesu serialu, protokoły kolaudacyjne, indeksy aktorów i bohaterów.

 

To obowiązkowa pozycja dla miłośników Klossa – początkujących i zaawansowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.