fbpx

Nadchodzące wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie

Shōnen-manga – tylko dla chłopaków?

18 marca (poniedziałek), o godz. 17:30 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie Klubu Miłośników Mangi ISEKAI. Tym razem tematem będą mangi “shōnen”. Podczas spotkania będzie można poznać odpowiedzi na pytania: czy każdy tytuł “shōnen” musi opowiadać o niezwyciężonym wojowniku, chroniącym świat przed siłami zła? Czy mangi “shōnen” są nadal popularne i chętnie czytane tak jak kiedyś? Czy takie komiksy kierowane są wyłącznie dla „prawdziwych twardzieli”? Każdy może zabrać ze sobą swoje ulubione mangi, nastawić się na swobodną rozmowę i drużynową rozrywkę. Będzie jak zwykle multimedialnie, konkursowo, a bibliotekę wypełni potęga Son Goku, Naruto i innych wojowników i wojowniczek mangowych. Wstęp jest wolny.

O Klubie Miłośników Mangi ISEKAI:

Klub działa od 15 grudnia 2022 roku. Od tamtej pory co miesiąc organizowane są spotkania miłośników mangi i anime (z małą przerwą na wakacje). Na spotkaniach nie brakuje gier, zabaw, quizów i słodkości! Klubowicze przeważnie spotykają się w filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2). Nieodłącznym elementem jest zdjęcie grupowe na koniec każdego spotkania, lecz i dla chętnych osób organizowane były sesje cosplayowe między bibliotecznymi półkami.

 

Kiermasz taniej książki!

W dniach 18-22 marca, w filii nr 12 (ul. Marcina 1) odbędzie się kiermasz taniej książki. Na chętnych będą czekały kryminały, literatura piękna, obyczajowa, literatura popularna naukowa oraz książki dla dzieci. Ceny książek zaczynają się już od 2 złotych. Kiermasz będzie odbywał się w godzinach pracy filii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.