fbpx

Nadchodzące wydarzenia w Książnicy Pomorskiej – Luty 2024

Warsztaty motywacyjne: Zbuduj swoją pewność siebie
Data: 27 lutego 2024, godz. 16:00
Miejsce: Aula
Czasami brakuje Ci pewności siebie?
Towarzyszy Ci lęk, wstyd lub obawy? Przejmujesz się tym, co powiedzą inni? Nie masz odwagi poprosić kogoś o pomoc?
Lęk blokuje Cię przed realizacją wielkich marzeń? Skupiasz się jedynie na tym, co już znasz i wiesz?
Nie wiesz czy dobrze wybrałeś/aś?
Patrzysz na innych z zachwytem i podziwem, a wręcz myślisz: „Oni to mają fajnie”?A co być powiedział/a, jakbyś to Ty był/a na ich miejscu?
Czy wiesz co tak naprawdę sprawia, że czujesz się niepewnie?
Czy potrafisz spojrzeć na siebie z łagodnością?Jeśli w pytaniach odnalazłaś/eś kawałek siebie, to znaczy, że warsztat rozwojowy „Zbuduj swoją pewność siebie” jest dla Ciebie. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na zadane pytania. Odkryjemy, co powoduje Twoją niepewność. Zrozumienie siebie pozwoli Ci nabrać dystansu i zacząć funkcjonować z większą odwagą. Jeśli masz ochotę przyjść, a towarzyszą Ci obawy, że nikogo nie znasz lub nie wiesz co cię czeka, to jest to świetna okazja do zrobienia pierwszego kroku. Przyjdź, weź ze sobą znajomą/znajomego i niczym się nie martw. Nasza w tym głowa, żebyś czuł/a się komfortowo! Zapraszamy!
Anna Dziwulska – kobieta, żona, matka, coach, superwizor, certyfikowany Trener Biznesu z wieloletnim doświadczeniem menadżera. Na co dzień zajmuje wspieraniem przedsiębiorców w zbudowaniu partnerskich relacji z klientami oraz pracownikami. Dzięki temu odzyskują oni spokój wewnętrzny i czas dla siebie. Prowadzi szkolenia, warsztaty rozwojowe oraz pracuje indywidulanie z przedsiębiorcami. Rozwijanie ludzi to jej pasja, uwielbia patrzeć jak ludzie wspinają się na wyższe poziomy umiejętności. Lubi stawiać wyzwania i inspirować do zmiany. Ceni sobie szczerość, poczucie humoru, zależy jej na zaufaniu. Chętnie dzieli się tym, co wiele lat zdobywała, ćwiczyła i pielęgnowała. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w sposób prosty, ciekawy i zrozumiały.
Dorota Betlewicz – kobieta, żona, matka, trener, coach, absolwentka Leadership Coaching DTE DREAM TEAM EXPERTS oraz Akademii Rozwoju Biznesu. Ważnym elementem pracy z ludźmi jest inspirowanie ich do działania, motywowanie do samodzielnego podejmowania decyzji oraz rozwoju. Bierze czynny udział w szkoleniach i rozwijaniu swoich kompetencji. Wierzy w to, że jak się rozwija to mocno wpływa na rozwój innych. Chętnie dzieli się z innymi swoim optymizmem i energią do działania. Uwielbia pomagać ludziom, dlatego też z ogromną przyjemnością bierze czynny udział w organizowaniu wydarzeń charytatywnych.
Na wydarzenie obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatyrozwojowe2/
——————————
Prezentacja książki Mirosława Wacewicza „Św. Otton”
Data: 27 lutego 2024, godz. 17:00
Miejsce: Sala im. Zbigniewa Herberta
W ramach cyklu „Nowości regionalne” zapraszamy na spotkanie z Mirosławem Wacewiczem i prezentację jego najnowszej książki „Św. Otton”.
Mirosław Wacewicz jest absolwentem historii Uniwersytetu Szczecińskiego, miłośnikiem Puszczy Bukowej, historii Pomorza, członkiem Klubu Kniejołaza, organizatorem wielu rajdów pod wspólną nazwą „Szlakiem Legend”, autorem licznych publikacji dotyczących lokalnych podań i legend.
W książce znajdziemy trzydzieści opowiadań-legend, dotyczących św. Ottona. Można się z niej dowiedzieć m.in., kim był pierwszy biskup Pomorza i czego dokonał, kto poprzedził Ottona jako misjonarz, jakie drzewa rosły w Szczecinie, czy jak przyjęto Ottona w Wolinie.
Wydawcą książki jest Fundacja Drzewiej, a autorem ilustracji Marcin Yperyt Przydatek.
——————————
Melchior Wańkowicz – pisarz, dziennikarz i reportażysta wojenny. 50. rocznica śmierci
Data: 28 lutego – 15 marca 2024
Miejsce: Sala im. Zbigniewa Herberta, wernisaż 28.02, godz. 14L00
Serdecznie zapraszamy na inaugurację obchodów święta Kaziuków i otwarcie wystawy „Melchior Wańkowicz (1892-1974) – pisarz, dziennikarz i reportażysta wojenny. 50. rocznica śmierci”, które odbędzie się 28 lutego 2024 roku o godz. 14:00 w Sali im. Zbigniewa Herberta.
Program inauguracji:
Powitanie gości przez Dyrektora Książnicy Pomorskiej Przemysława Wragę oraz Krystynę Korkuć, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej, Polesia – „Świteź”
Chór „Concertino” zaśpiewa kresowe pieśni patriotyczne, występ rozpocznie piosenką „Czerwone maki na Monte Cassino”
Omówienie wystawy (Agata Michalska).
Wystawa „Melchior Wańkowicz (1892-1974) – pisarz, dziennikarz i reportażysta wojenny. 50. rocznica śmierci” to ekspozycja przygotowana na rozpoczęcie corocznych obchodów święta Kaziuków, które w Szczecinie organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej, Polesia – „Świteź”. Ekspozycja wpisuje się również w obchody Roku Melchiora Wańkowicza, który ustanowiony został przez Sejm.
Wystawa poświęcona postaci i dorobkowi tego wybitnego pisarza, społecznika i polskiego patrioty składać się będzie z 6 plansz obrazujących jego życie i dorobek literacki, natomiast w gablotach pokazane zostaną książki autorstwa M. Wańkowicza, które w swoich zbiorach posiada Książnica Pomorska.
Wystawa będzie czynna od 28 lutego do 15 marca 2024 roku w Sali im. Zbigniewa Herberta. Zwiedzanie możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu.
Melchior Wańkowicz był wnikliwym dziennikarzem i pisarzem. Urodził się w 1892 roku w Kałużycach na Białej Rusi. Wcześnie osierocony wychowywał się w majątku babki w Nowotrzebach na Kowieńszczyźnie. Na karty swoich książek przenosił świat wartości wyniesiony z rodzinnego domu. Nazywany ojcem reportażu relacjonował, często na bieżąco, losy narodu. Tworzył w wieku kataklizmów, jakich doświadczył naród polski, a także w epoce odzyskanego państwa, opisując rzetelnie rzeczywistość. Największy pomnik ofiarności polskich żołnierzy Wańkowicz wystawił w trzytomowym dziele „Bitwa o Monte Cassino”.
W 2024 roku przypada 80. rocznica tej bitwy. W tym roku przypada także 35-lecie istnienia Stowarzyszenia Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej, Polesia – „Świteź”. Jubileuszowa wystawa przypomni historię organizacji, której misją jest m.in. rozwijanie wiedzy o współczesności i historii Kresów Północno – Wschodnich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.