Dla wszystkich mających pomysł i gotowych na społeczny zryw Inkubator Sektorów Kreatywnych ma coś specjalnego – program pn. „mikrogranTY”, w ramach którego INKU finansuje realizację małych inicjatyw oddolnych. Po naszych doświadczeniach ze wspaniałymi uczestnikami projektu „REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny” chcemy kontynuować tę niesamowitą przygodę z dobrą energią i świetnymi pomysłami. Pragniemy stworzyć szansę dla tych, którzy najlepiej znają swoje podwórka i wiedzą, jak zaangażować lokalną społeczność do działań na rzecz dobra wspólnego. „mikrogranTY” to program dla wszystkich, którzy mają pomysł. Może być to plan na sąsiedzkie upiększanie okolicy, kameralny koncert w nietypowym miejscu, kino w bramie kamienicy – każdy pomysł będzie brany pod uwagę. Dajemy 2000 zł brutto i pełną uwagę (w każdym naborze realizowana będzie tylko jedna inicjatywa), warto więc się zainteresować tym programem.
To jeden z niewielu programów wspierających grupy nieformalne (wystarczą trzy osoby, które chcą coś wspólnie zrobić), nie tylko organizacje pozarządowe. A oprócz pieniędzy, realizatorzy wybranej inicjatywy dostaną coś bezcennego – wsparcie organizacyjne, promocyjne i merytoryczne zespołu INKU. To program dla osób, które są na początku swojej drogi w roli lidera społecznego. Nie ma tu wielkich pieniędzy, bo nie o wielkie pieniądze czy spektakularne przedsięwzięcia tu chodzi. Raczej o stworzenie możliwości spotkania, impulsu, który pociągnie za sobą dalsze działania. Takie inicjatywy – prawdziwe, szczere i oddolne – będą miały największe szanse na realizację.
O PROGRAMIE
Głównym celem programu pn. „mikrogranTY” jest wsparcie przez INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych działający za pośrednictwem Stowarzyszenia Media Dizajn, inicjatyw społeczno-kulturalnych i społeczno-artystycznych o charakterze non-profit i o charakterze interwencyjnym, realizowanych w przestrzeni publicznej i/lub prywatnej i półprywatnej. Pomoc polega na współudziale w realizacji inicjatywy poprzez zakup materiałów lub usług o wartości do 2000 zł brutto, których brak uniemożliwiłby realizację.
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
O wsparcie ubiegać się mogą organizacje pozarządowe (zgodnie z definicją zawartą w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 234, poz.1536 z późn. zm.)) oraz osoby fizyczne, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nie posiadających osobowości prawnej.
CO FINANSUJEMY?
Wsparciem objęte będą inicjatywy:
- społeczno-kulturalne lub społeczno-artystyczne,
- o charakterze włączającym i angażującym społeczność lokalną (np. mieszkańców osiedla, wspólnotę mieszkaniową itp.),
- realizowane na terenie Szczecina.
UWAGA! Wsparcie nie może obejmować kosztów osobowych, ani przedmiotów, które nie zostaną wykorzystane przy realizacji inicjatywy. Nie finansujemy także wynagrodzenia dla pomysłodawcy i/lub koordynatora inicjatywy. Co ważne, wsparcie nie może obejmować kosztów poniesionych przy zakupie alkoholu, papierosów czy substancji psychoaktywnych.
*przez przestrzeń prywatną lub półprywatną rozumiemy przestrzeń „z ograniczeniami”, zwykle niedostępną lub dostępną dla niedużej grupy ludzi, np. podwórka w kamienicach, nieczynne fabryki, mieszkania prywatne itp.)
NABORY?
W ciągu roku przewidujemy jeden nabór, w ramach którego wybierzemy trzy inicjatywy do realizacji. Informacje o naborach pojawiają się na stronie internetowej oraz profilu FB INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z koordynatorem programu, Magdą Roman (mroman@mediadizajn.pl) lub 91 424 04 64).