fbpx

KONTRAPUNKT: Znajdź swój punkt widzenia

Największy i najstarszy festiwal teatralny w regionie wraca po dwuletniej przerwie!

 

Po raz pierwszy w roli organizatorów wystąpią Teatr Lalek Pleciuga i Teatr Współczesny w Szczecinie. To także pierwszy raz, kiedy KONTRAPUNKT potrwa 1,5 miesiąca, sprawiając, że wiosna w Szczecinie będzie stać pod znakiem teatru!

 

W konkursie znajdzie się 8 spektakli: 4 z nich to najlepsze polskie spektakle ubiegłego sezonu, pozostałe 4 to hity europejskich festiwali.

Oceni je interdyscyplinarne jury, którego obrady będą jawne i staną się swego rodzaju spektaklem – otwartą debatą z udziałem mediatora. Konkursowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, a sam festiwal rozpocznie performatywne trzydniowe otwarcie, inspirowane obrazem Caravaggia „Siedem aktów miłosierdzia”.

Pozostałe spektakle zostaną pokazane w maju w ramach dwóch nurtów: Punktu Wyjścia i Punktu Zwrotnego.

 

Wystartowała już nowa strona festiwalu, pod dobrze znanym adresem: kontrapunkt.pl

Możecie tam zapoznać się z programem festiwalu i zakupić karnety na konkurs oraz pojedyncze bilety na poszczególne wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.