fbpx

Światowy Dzień Poezji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie

21 marca (czwartek) z okazji Światowego Dnia Poezji MBP w Szczecinie zaprasza na nieszablonowe obcowanie z wierszami znanych poetów. W kilku filiach będzie można zapoznać się z poezją na kilka sposobów.

 

Można będzie poczęstować się rulonikami, w których ukryją się fragmenty wierszy.

Kto zechce spróbować swych sił jako poeta będzie mógł z kilku słów zapisanych na ulotkach ułożyć własny utwór oraz wysłać go mailowo na adres promocja@mbp.szczecin.pl. Najciekawsze osoby, które napiszą najciekawsze utwory otrzymają biblioteczne upominki. Utwory można przesyłać do 24 marca.

Dla wyjątkowego podkreślenia wartości poezji do zabrania będą zakładki, które ozdobią ulubione książki miłośników poezji.

Dla ceniących sobie dobrą muzykę, przygotujemy plakaty z kodami QR odnoszącymi się do piosenek powstałych z wierszy. Można znaleźć tam cały przekrój przez gatunki muzyczne oraz poezję polską i zagraniczną.

 

Wyżej wymienione atrakcje będą czekać od 18 marca (pn.) w filiach:

-nr 5 (ul. Mieszka I 105)
-nr 13 (ul. Księżnej Zofii 2)
-nr 28 (pl. Lotników 7)
-nr 38 (ul. 26-go Kwietnia 1)
-nr 48 (ul. Rydla 93)
-nr 4 (ul. Barnima 25)

 

Przygotowana także zostanie niespodzianka multimedialna. W prezentacji znajdą się informacje o wybranych poetach, fragmenty ich wierszy, a także utwory artystów polskiej sceny, którzy przenieśli poezję do świata muzyki.

Doceńcie razem z biblioteką poetki i poetów w ten marcowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.