fbpx

Wystawa into.the.landscape. Ceramika Magdaleny Seredziuk-Grąbczewskiej i fotografia Moniki Libery

Serdecznie zapraszamy do INKU na wystawę dokumentującą projekt artystyczny Magdaleny Seredziuk – Grąbczewskiej i Moniki Libery. Działania łączą ceramikę regionalną oraz fotografię lokalnego krajobrazu i skupione są wokół wybrzeża szczecińskiego oraz wód Zalewu Szczecińskiego.

Projekt zakłada cykl wystaw poświęconych lokalnemu krajobrazowi, który staje się tłem dla prac ceramicznych inspirowanych jego pięknem i siłą.

Into.the.landscape to pochwała natury oraz zachwyt nad walorami naturalnego, nieskażonego krajobrazu, który jest motywem stale powtarzającym się w naszej sztuce – zarówno w ceramice, jak i w fotografii. Cechą wspólną obu dyscyplin jest odkrycie piękna natury bliskiej nam oraz przedstawienia jej jako wartości samej w sobie. Poprzez nasze prace odkrywamy na nowo magię i walory naturalnego dziedzictwa regionu, oraz wartość, jaką ona jest dla każdego z nas jako jednostki.

Dla nas Zalew żyje, jest żywą materią, krainą wody, mgieł, chmur, wiatru, ryb i ptaków. Potrzeba oddania jego niezwykłości, spokoju i dostojeństwa poprzez sztukę towarzyszy nam na każdym etapie tworzenia. Wody Zalewu, lokalny krajobraz, wybrzeże staje się artystycznym bohaterem – inspiratorem i jednocześnie tłem dla sztuki.

Into.the.landscape to efekt twórczego zrozumienia natury oraz współpracy Magdaleny Seredziuk – Grąbczewskiej – artystki ceramik oraz Moniki Libery – artystki fotografki.

Monika fotografuje prace Magdaleny w ich naturalnym środowisku czyli w krajobrazie Zalewu Szczecińskiego. Pokazuje je odbiorcy tak, jak widzi je twórca oczyma wyobraźni podczas procesu ich powstawania.

Projekt zakłada prezentację form rzeźbiarskich i przedmiotów wykonanych przez Magdę na tle ich portretów wykonanych przez Monikę. Poprzez takie połączenie stworzona została możliwość pokazania, że każda z tych prac ma duszę, jest czymś więcej niż tylko przedmiotem. Idea zakłada zaproszenie naszego lokalnego krajobrazu do miejsc, w których codziennie przebywamy właśnie poprzez tworzoną przez nas sztukę.

„Chcemy, aby osoby kontemplujące naszą sztukę odzyskiwały spokój i poczucie bezpieczeństwa. Dążymy do tego, aby nasi odbiorcy chcieli na nowo odkrywać piękno otaczającego nas świata i potrafili czerpać radość i szczęście z rzeczy małych. Jest dla nas ważne, aby nasza sztuka poprzez jej wyrastanie z lokalnej ziemi, z lokalnego krajobrazu była jego naturalnym przedłużeniem i zaznaczała jego obecność i wartość w miejscach, gdzie będzie eksponowana.”

 

CO: Into.the.landscape – wystawa

GDZIE: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, al. Wojska Polskiego 90

OTWARCIE WYSTAWY: 09.02.2024 (piątek), godz. 18:30

CZAS TRWANIA: 09.02 – 10.03.2024

ORGANIZATORZY: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Stowarzyszenie Media Dizajn

KONTAKT: Magda Roman, mroman@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “AkTYwny KreaTYwny – pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej”. Projekt finansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

 Działanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.