fbpx

Walery Siejtbatałow. Wystawa malarstwa

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych i Stowarzyszenie Media Dizajn serdecznie zapraszają na otwarcie sezonu wystawienniczego w 2024 roku, który zapoczątkuje wernisaż wystawy niezwykłego artysty, Walerego Siejbatałowa.

 

Wernisaż odbędzie się 11 stycznia 2024 roku o godzinie 17:00 w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych w Szczecinie. Wystawa potrwa w dniach 11.01 – 09.02.2024.

 

Artysta urodzony w 1965 roku w Kazachstanie, po niefortunnym wypadku w 1997 roku, przekształcił swoje życie, poszukując nowych form wyrażania siebie. Mimo trudności związanych z niepełnosprawnością, opanował sztukę malowania, tworząc niezwykłe dzieła.

W kwietniu 2010 roku artysta przybył do Szczecina jako repatriant z Kazachstanu. Twórca współpracuje z międzynarodowymi organizacjami artystycznymi, takimi jak Światowy Związek Artystów Malujących Ustami i Nogami (VDMFK) oraz wydawnictwem AMUN.

 

FB: https://www.facebook.com/siejtbatalow.w

WWW: walery-s.weebly.com

 

CO: Walery Siejtbatałow. Wystawa malarstwa

GDZIE: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, al. Wojska Polskiego 90

OTWARCIE WYSTAWY: 11 stycznia (czwartek) 2024, godz. 17:00

CZAS TRWANIA: 11.01.2024 – 09.02.2024

ORGANIZATORZY: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Stowarzyszenie Media Dizajn

KONTAKT: Magda Roman, mroman@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64

 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “AkTYwny KreaTYwny – pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej”. Projekt finansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Działanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.