fbpx

Startuje 28. ogólnopolski Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie”

Już po raz dwudziesty ósmy Szczecin Dąbie przyciągnie najlepszych recytatorów z całego kraju, aby sztuką żywego słowa świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Romantyczne zmagania recytatorów

Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” to przede wszystkich zmagania recytatorskie. Przez trzy dni uczestnicy Turnieju będą nie tylko prezentować się na scenie, ale wezmą też udział w warsztatach „Niepodległość! Twórczo i Romantycznie”.Co więcej, to impreza, której uczestnicy mogą zaprezentować się na scenie dwukrotnie. Pierwszy raz prezentują oni dowolny fragment prozy i wiersza. Drugim występem jest główny koncert „Romantycznie”, podczas którego mierzą się z utworem bądź fragmentem utworu literatury polskiego romantyzmu. Koncert ten ma formę zwartego spektaklu z towarzyszeniem muzyki z epoki romantyzmu. „Jest to na pewno niecodzienny pomysł na obchody Święta Niepodległości, z żywym słowem i poezją” – dodaje Sylwia Witkowska z Klubu Delta.

Finałowe spotkania z jubileuszową odsłoną Jesiennego Turnieju Recytatorskiego to uroczysty koncert konkursowy „Romantycznie” oraz Gala Finałowa połączona z wręczeniem nagród. Koncert konkursowy „Romantycznie” będzie można śledzić na profilu Klubu Delta na Facebooku , 11 listopada, o godz. 17.00, zaś Galę Finałową – , 12 listopada, o godz. 14.00.

 

  1. Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach 10-12 listopada 2023. Działanie jest finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin. Szczegóły: klubdelta.pl.

Organizator:
Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie
Gospodarz wydarzenia:
Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

Patronat honorowy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie

Partnerzy:
Drukarnia Print Shop
Unity Line
CSL
Camping Marina

Patronat medialny:
wszczecinie.pl
Echo Szczecina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.