fbpx

Sztuka na receptę

Zdrowie psychiczne młodzieży stanowi kluczowy element ich ogólnego dobrostanu i jakości życia. W miarę jak stres, presja społeczna i wymagania szkolne stają się coraz bardziej uciążliwe, ważne jest znalezienie sposobów na wsparcie emocjonalne i rozwijanie zdrowych mechanizmów radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Warsztaty kreatywne mogą odegrać znaczącą rolę w zdrowiu psychicznym. Pozwalają na wyrażanie emocji w sposób niekiedy trudny do ujęcia słowami, na rozwijanie kreatywności, budowanie nowych relacji czy po prostu zapewnienie relaksu i redukcję stresu.

W ramach projektu “Sztuka na receptę”, zapraszamy do udziału w naszych bezpłatnych wydarzeniach osoby w wieku od 16 do 25 lat. Spotkania będą odbywać się cyklicznie, dwa razy w tygodniu w terminie od 14 listopada 2023 roku do 18 stycznia 2024 roku. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, uczestnicy deklarują chęć udziału we wszystkich aktywnościach proponowanych w ramach projektu.

 

W programie znajdą się takie aktywności jak: 

  • Warsztaty pouring;
  • Zajęcia relaksacyjno-jogowe;
  • Wizyty studyjne w szczecińskich instytucjach kultury;
  • Warsztaty graficzne;
  • Warsztaty z ilustracji;
  • Warsztaty z tworzenia biżuterii;
  • Warsztaty z tworzenia świec sojowych;
  • Zajęcia z improwizacji;
  • Malowanie emocjami;
  • Warsztaty tworzenia kompozycji z suszonych kwiatów.

Uważamy, że warto eksplorować różne form sztuki – m.in. sztuki wizualne, teatr, prace nad swoim ciałem, dzięki czemu możemy znaleźć wyjątkowy sposób wyrażania siebie w trudniejszych chwilach.

 

Sztuka na receptę jest programem nieterapeutycznym. Dzięki przestrzeni wspierającej kreatywność, uczestnicy mają możliwość zagłębienia się w działaniach wymagających koncentracji i skupienia. Zaangażowanie w działania artystyczne wydaje się również zapewniać możliwości dla wyobraźni, ekspresji estetycznej i emocjonalnej, redukcji stresu i poprawy samooceny. Angażując się w działania grupowe, uczestnicy mogą ponadto rozwijać więzi społeczne i zaangażowanie społeczne. Oznacza to, że programy Sztuka na Receptę mogą zarówno zwiększyć potencjał twórczy uczestników, jak i poprawić zdrowie psychiczne i interakcje społeczne, a tym samym ogólne samopoczucie.

 

Co: Sztuka na receptę

Wiek uczestników: 16-25

Ilość miejsc: 15

Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/clwn8 

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 10 listopada 2023

Termin realizacji projektu: 14 listopada 2023 – 18 stycznia 2024

Kontakt: Magda Roman  email:mroman@mediadizajn.pl tel: 91 424 04 64

Udział we wszystkich wydarzeniach jest całkowcie bezpłatny.

 

Wydarzenia  są działaniem pilotażowym Stowarzyszenia Media Dizajn i jednym z elementów międzynarodowego projektu Sztuka na receptę w Regionie Morza Bałtyckiego (AoP) współfinansowanego przez Unię Europejską (EFRR) #MadeWithInterreg.

Sztuka na receptę – informacje dla uczestników.docx

Sztuka na receptę – informacje dla rodziców i opiekunów uczestników.docx

Sztuka na receptę – zgoda na udział w ewaluacji dla osób pełnoletnich.docx

Sztuka na receptę – zgoda na udział w ewaluacji dla osób niepełnoletnich.docx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.