fbpx

Nastroje nie tylko październikowe W PAŁACU literacko…

Jesień, jesień już… w Pałacu Młodzieży-Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie też na dobre się rozgościła… wieczory z poetkami owocują, książki nowowydane nęcą promocją… A my zapraszamy na 93. wieczór W PAŁACU literacko … Spotkanie odbędzie się 26 października 2023 roku, jak zawsze o godz. 17.30 w sali multimedialnej 106, w Pałacu Młodzieży-Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie, przy Alei Piastów 7.

Szczeciński Oddział Związku Literatów Polskich kontynuuje VII edycję projektu SZCZECIŃSKIE PROMOCJE LITERATURY 2023, który jest dofinansowany z budżetu Miasta Szczecin. Trwa 14. sezon spotkań z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi. A w 12. edycji serii:
ukazała się kolejna, już 83. książka. Tom wierszy Anety Gawriłow o tytule niezwykle poetyckim… Lotna substancja. Czyż nie przywołuje jesiennej aury, umykającego słońca, mgieł porannych i czasu wieczornego zamykającego dzień? Ale nie tylko takie ulotne pejzaże odsłoni poetka, która już gościła wiosną i dała się poznać jako autorka tomu HAIKU. Rozmowa nie tylko liryczna z ulotnym słowem wierszy będzie się toczyć pomiędzy moderatorką pałacowych spotkań, Różą Czerniawską-Karcz a zaproszoną bohaterką wieczoru, nauczycielką, absolwentką polonistyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, osobą niezwykle wrażliwą na detale otaczającego ją świata… Obserwuje go, rejestruje okiem emocji, obiektywem czułym, piórem wprawnym i… dzieli się wierszem, który jakże często poddaje modyfikacji:

historia modyfikacji to historia myśli / zapis chwili / przeglądającej się w lustrze wieczności //

to wielka odpowiedzialność zostawić / słowa w określonym porządku / i interlinie //

one // jednym przykładają do ust palec milczenia // innym szept wzmacniają do krzyku //

pada za oknem / w świecie / który nie wie nic o walce / trwającej na kartce//

Tak, tak… będą różne klimaty, bo różne są odmiany lotnej substancji wiersza i obrazu ujętego w ramy czarno-białej fotografii. Warto przybyć na wieczór z poezją w gościnnym pałacowym wnętrzu, warto zanurzyć się w ulotnej aurze październikowego wieczoru, posmakować kawy, herbaty i słowa… poetek.

ZAPRASZAMY w imieniu organizatorów do Pałacu – młodzież, rodziców, nauczycieli, opiekunów… także artystów słowa, pędzla, kamery, tańca… czyli wszystkich tych, którzy już kochają klimaty naszych pałacowych wieczorów albo mogą/zechcą je pokochać… A także wyjść ze spotkania z nową książką Anety Gawriłow – Lotną substancją. WSTĘP WOLNY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.