fbpx

Opowieść – debiut literacki Agaty Cieszyńskiej

Opowieść to pierwsza część, planowanej na cztery tomy sagi fantasy. Książka jest treścią dla młodzieży i dorosłych. Jest to historia, która łączy w sobie magię świata wykreowanego w umyśle Autorki z pragmatyką, ale i duchowością świata uznanego przez człowieka za nasz, ludzki.

W obu tych przestrzeniach panuje dobro atakowane przez zło, strach przeciwstawiany spokojowi, a wojna – bezwojnie. Bytuje tam błogość tropiona przez cierpienie oraz miłość połączona z bezwzględnością. „Opowieść” jest treścią z gatunku fantasy, ale mówi również dużo i wielopoziomowo o relacjach między istotami, o zawiłościach w ich współistnieniu. Jest pełna przygody, zagadek, światła i mroku; upstrzona czarami i magią, przepleciona legendami i przepowiedniami.

Fragment treści ze skrzydełka:
„Każdy krok odchodzącego Tytusa wprawiał podłogę drzewnego pałacu  w drgania, powietrze gromadziło się w skondensowane masy i wirowało u jego stóp. On tego nie dostrzegł, ale pozostali widzieli wszystko bardzo dokładnie i nie mogli się temu nadziwić. Chwilę wcześniej słuchali go w ciszy i zdumieniu, niektórzy ze współczuciem, inni z oburzeniem, ale gdy wychodził, wszyscy, dosłownie wszyscy, zostali porażeni buzującą i wydostającą się na zewnątrz Chmurnego energią, nieokiełznaną, przerażającą i ogromną, aż przytłaczającą. Tytus opuścił trening. Zniknął im z oczu nie tylko na chwilę.”

Więcej informacji dostępnych na stronie:
 https://www.instagram.com/cieszynska.agata/?next=%2F  oraz  https://www.facebook.com/profile.php?id=100093429274043

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.