fbpx

Japan Fest 2023

Japan Fest to cykliczne wydarzenie poświęcone szeroko rozumianej kulturze fascynującego azjatyckiego kraju, jakim jest Japonia. Co roku różni specjaliści i pasjonaci wspólnie tworzą bogaty program, by przybliżyć słuchaczom tajniki orientalnej sztuki, tamtejsze zwyczaje i najnowsze trendy społeczne. Podczas tegorocznego wydarzenia nie zabraknie pokazów, warsztatów, koncertów, czy prelekcji oraz spotkań z ludźmi, którzy Japonię znają od podszewki. Goście będą mieli okazję usłyszeć m.in. o japońskim folklorze, grach, ciekawostkach językowych, czy architekturze.

Coś dla siebie znajdą także zwolennicy zajęć manualnych, dla których przygotowano warsztaty linorytu, monkiri i origami.

Dużą atrakcją wydarzenia będzie pokaz japońskiego tańca yosakoi. Poza tym przewidziano pokazy sztuk walki, portret fotograficzny, konkurs cosplay i koncerty — artystki grającej na shamisenie oraz popularnych japońskich piosenek.

Celem festiwalu jest stworzenie szerokiego, otwartego forum wymiany poglądów i myśli podejmujących tematy związane z szeroko pojętą kulturą azjatycką. Podczas Japan Festu główny nacisk jest kładziony na spotkania ze znawcami różnych dziedzin kultury, sztuki i tradycji azjatyckiej. Każdy uczestnik festiwalu ma możliwość nie tylko biernie uczestniczyć w imprezie, ale również aktywnie współtworzyć festiwal – brać udział w dyskusjach, otwartych treningach i warsztatach. Jednym z głównych zadań Japan Festu jest promowanie takich właśnie interaktywnych form przekazywania wiedzy.

Japan Fest 2023 jest kontynuacją cyklu imprez organizowanych wcześniej przez stowarzyszenie ENSO i reaktywowanych w 2021 r. przez Szczeciński Klub Azji.

 

7 października 2023

Pałac Młodzieży
Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie
(al. Piastów 7)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.