fbpx

Sektor 3 Szczecin zaprasza na spotkania lokalne i webinary dotyczące Inicjatywy Lokalnej

Czy marzy Ci się spotkanie sąsiedzkie, festyn, nowy plac zabaw dla dzieci lub warsztaty bezpieczeństwa, progi zwalniające na Twojej ulicy? A może myślisz o dzieleniu się swoimi pasjami ogrodniczymi, wokalnymi, majsterkowicza? Chcesz je wykorzystać w praktyce? Przyjdź na spotkanie!

Mieszkańcy Szczecina, grupy nieformalne czy organizacje pozarządowe mogą uzyskać dofinansowanie (lub wsparcie rzeczowe) własnych pomysłów w ramach Inicjatywy Lokalnej. Aby zrealizować nawet najbardziej nietypowe pomysły należy wypełnić i przesłać odpowiedni wniosek do Urzędu, usiąść razem przy stole i wypracować ostateczny kształt inicjatywy. Gmina finansuje materiały a Ty, wraz ze swoją grupą lub przy wsparciu organizacji, zapewniacie realizację inicjatywy wnosząc wkład w postaci wolontariatu, rzeczy lub własnych środków finansowych. Po zakończonych działaniach wspólnie rozliczacie przedsięwzięcie a to co zostało wypracowane lub stoi na najbliższym podwórku wykorzystujecie dalej do rozbudzania nowych inicjatyw i pomysłów. Za pomocą inicjatywy lokalnej można sfinansować działania nie tylko małej infrastruktury ale również spotkania – te bardziej i mniej formalne, sąsiedzkie zawody czy oddolne zwiedzanie osiedla ze znawcą zakamarków i zakątków podwórek i wnęk Szczecina.

Sektor 3 zaprasza na spotkania:
28 września (on-line), godzina 16.30,
9 października (stacjonarne), godzina 16.30,
26 października (on-line), godzina 16.30,
6 listopada (stacjonarne), godzina 16.30.

Podczas spotkania można uzyskać odpowiedź na pytania takie jak:
czym dokładnie jest Inicjatywa Lokalna,
co można uzyskać ze strony Gminy Miasto Szczecin,
co można realizować w ramach Inicjatywy Lokalnej,
jak aplikować o wsparcie,
na co zwrócić uwagę,
kiedy składać wnioski.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfVzmhXGmOnKO…/viewform

Zadanie „Inicjatywa Lokalna” jest realizowane przez Fundację Sektor 3 ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.