fbpx

Wystawa „Teoria Chaosu”

Inkubator Sektorów Kreatywnych, zaprasza na kolejne spotkanie ze sztuką w kreatywnej przestrzeni INKU. Już 10 maja o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Teoria Chaosu”.

 

Wystawa stanowi graficzną interpretację postrzegania chaosu jako procesu kulturotwórczego, kształtującego współczesnego człowieka. Prezentowane są na niej prace artystów z Polski, Czech, Słowacji i Japonii. Są one wizualnym głosem w dyskusji poświęconej kondycji człowieka stającego wobec sytuacji granicznych współczesnego świata i prawdy o sobie samym.

 

Oprócz własnych indywidualnych demonów, współczesny człowiek zderzył się w ostatnich latach w wymiarze globalnym z pandemią Covid-19, a także w przestrzeni europejskiej z wojną w Ukrainie, niosącą ze sobą śmierć, zniszczenie, a w konsekwencji prowadzącą do destrukcji społecznej i gospodarczej w wymiarze światowym.

 

Uczestnicy: Lex Drewiński, Andreas Guskos, Arkadiusz Marcinkowski, Ireneusz Kuriata, Zdzisław Wiatr, Yasuyuki Saegusa, Zbigniew Szot, Agnieszka Dajczak, Weronika Zieziulewicz, Tomas Koudela, Milan Cieslar, Tereza Capandowa, Paulina Kowalczyk, Joanna Stefańska, Andrzej Banachowicz, Katarzyna Słuchocka, Mikołaj Materne, Dominika Zawojska-Kuriata, Agnieszka Jankiewicz, Grażyna Pasterska-Napadło, Karolina Kaleta, Koi Asagawa.

 

CO: Wystawa „Teoria Chaosu”

GDZIE: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, al. Wojska Polskiego 90

OTWARCIE WYSTAWY: 10 maja (środa) 2023 godz. 17:00

CZAS TRWANIA: 10.05 – 30.05.2023

ORGANIZATORZY: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Stowarzyszenie Media Dizajn

KURATORZY: Agnieszka Pawłowska, Mariusz Szajda, Arkadiusz Marcinkowski

KONTAKT: Magda Roman, mroman@mediadizajn.pl tel. 91 424 04 64

 

UWAGA! W celu obejrzenia wystawy poza wernisażem prosimy o kontakt na podany adres lub numer telefonu.

 

Wystawa została objęta Mecenatem Miasta Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.