fbpx

Wystawa fotografii Kingi Chomać-Piechoty – Droga Wolna

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Kingi Chomać-Piechoty pt. „Droga Wolna”. Cykl został zrealizowany w Pracowni reportażu i dokumentu dr Tomasza Lazara i mgr Aleksandry Hojczyk na Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Droga Wolna, to pierwsza w Szczecinie szkoła demokratyczna – miejsce szczególne, z różnych względów. Szkołę tworzy społeczność złożona z dzieci w różnym wieku oraz dorosłych, pełniących funkcję mentorów. Nauczanie przebiega tam zupełnie inaczej niż w szkołach systemowych i oparte jest przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Istotnym elementem spędzanego w niej czasu jest zabawa, wzajemne relacje, poczucie przynależności ale też dbałość o rozwój indywidualny i podążanie za własnymi potrzebami. Dzieci i dorośli spotykają się codziennie podczas porannych zebrań, żeby przedyskutować bieżące sprawy, omówić nadchodzący dzień i wesprzeć się w różnych trudnościach lub podzielić się tym co ważne. To szkoła bez lekcji, dzwonków i sprawdzianów – za to jest w niej dużo swobody, radości, otwartości na zmianę, ciekawości na drugiego człowieka, rozmów o granicach i samostanowieniu. To miejsce gdzie dostrzega się w dziecku drugiego człowieka.

 

CO: Wystawa fotografii Kingi Chomać-Piechoty – Droga Wolna
GDZIE: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, al. Wojska Polskiego 90
OTWARCIE WYSTAWY: 09.02.2023 (czwartek) godz. 17:00
CZAS TRWANIA: 09 – 28.02.2023
ORGANIZATORZY: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Stowarzyszenie Media Dizajn
KONTAKT: Magda Roman, mroman@mediadizajn.pl tel. 91 424 04 64

UWAGA! W celu obejrzenia wystawy poza wernisażem prosimy o kontakt na podany adres lub numer telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.