fbpx

Kolędowanie na ulicy

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na uliczny koncert kolęd w nurcie muzyki tradycyjnej. W sercu Śródmieścia.

Kolędowanie to jedna z najstarszych, wciąż kultywowanych tradycji w naszej kulturze. Wspólne śpiewanie, zwłaszcza w okresie, w którym – mimo mrozu i krótkich dni – jest jakoś cieplej i jaśniej, dodaje sił i buduje poczucie wspólnoty. Już 18 grudnia o godz. 16.00 uliczny koncert kolęd rozgrzeje śródmiejskie serca. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Jagiellońskiej 94 – obok nowego miejsca w tej części miasta, czyli kawiarni Mozaika. Udział jest bezpłatny.

Zagra trio kolędnicze w składzie:

Laura Foremska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów podyplomowych z arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tradycjom kolędniczym przygląda się od najmłodszych lat, uczestnicząc czynnie w spotkaniach kolędniczych organizowanych przez rozmaite ośrodki teatralne.

Kaciaryna Bychak – śpiewa i bada pieśni tradycyjne z regionu Europy Wschodniej. Swoje zainteresowania skupia głównie na pieśniach obrzędowych, zarówno religijnych, jak i związanych z kalendarzem rolniczym.

Maksymilian Dzikowski – absolwent edukacji muzycznej w Akademii Sztuki w Szczecinie, archeolog i multiinstrumentalista. Od lat zgłębia tajemnice polskiej i europejskiej muzyki tradycyjnej. Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.