fbpx

Promocja książki „Album studiosorum Pedagogium Książęcego w Szczecinie (1576-1666)”

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie prezentujące książkę „Album studiosorum Pedagogium Książęcego w Szczecinie (1576-1666)” oraz bazę danych pod tym samym tytułem.

 

Data: 08 grudnia 2022, godz. 17:00
Miejsce: Sala Stefana Flukowskiego

 

Zarówno książka jak i baza danych zawierają dane pozyskane z jednego z najcenniejszych rękopisów Książnicy Pomorskiej, stanowiącego matrykułę Pedagogium Książęcego w Szczecinie – najstarszej uczelni, działającej w naszym mieście. Opracowanie i udostępnienie treści zabytkowego rękopisu w dwóch wymienionych formach jest efektem realizacji w Książnicy Pomorskiej projektu „Dziedzictwo akademickie Pomorza Zachodniego”, który otrzymał wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki (w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – moduł Wsparcie bibliotek naukowych) oraz z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

W spotkaniu wezmą udział wydawcy rękopisu: dr hab. Agnieszka Borysowska i dr Michał Gierke z Książnicy Pomorskiej, a rozmowę poprowadzi dr Małgorzata Cieśluk (Uniwersytet Szczeciński).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.