fbpx

Wystawa „JESTEŚMY” w Książnicy Pomorskiej

Od 2 grudnia o godz.18:00, w sali „Pod piramidą” Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica czynna będzie ekspozycja prac artystów Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Jubileuszowa wystawa podsumowuje dwudziestolecie obecności Stowarzyszenia w artystycznej przestrzeni Szczecina, Polski i Europy. Tytuł wystawy – „JESTEŚMY” oznacza trwanie, obecność, bycie tu i teraz. Oznacza też nieustanne podejmowanie prób opowiadania świata, przekazywania emocji, stawianie pytań i poszukiwanie odpowiedzi, odnajdywanie piękna. Można też tytuł ekspozycji interpretować jako próbę definiowania jacy jesteśmy. My, czyli twórcy, odbiorcy, ludzie.

Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej istnieje dwadzieścia lat. Czy wystawa “JESTEŚMY” jest kompletnym zapisem obecności na artystycznej mapie miasta? Oczywiście nie. Bo i być nie może. Nie tylko treścią poszczególnych prac, ale również różnorodnością technik artystycznego wyrazu; malarstwem, fotografią, grafiką czy (nieobecną na wystawie) muzyką, którą twórcy sygnalizują obecność w wielu momentach i miejscach. I to odnajdujemy jako kolejne znaczenie słowa, które jest tytułem jubileuszowej wystawy SAIE. Jesteśmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.