fbpx

Wystawa „Spectrum na Morze”

Marynistyka – nieustannie doskonali ten nurt, który jak powtarza Pani Agnieszka „całkowicie skradł jej serce”. Po cieszącej się zainteresowaniem, zeszłorocznej wystawie, po raz kolejny powraca z jej kontynuacją „SPECTRUM NA MORZE”.
Krajobraz morski, piękne pejzaże pełne różnorodnej kolorystyki, dynamika obrazów, spienione fale, statki i łodzie wyłaniające się z tafli błękitnej wody, wybrzeża, porty oraz odczucia jakich można doświadczyć żeglując, od zawsze fascynowały ludzkość.
Poza krajobrazem portowym, na wystawie zobaczymy także prace, które ukazują akweny wodne jako naturalne otoczenie człowieka, morze spokojne, romantyczne, nieokiełznane, czasami dzikie i kapryśne.
Źródła inspiracji, malarka poszukiwała podczas swoich podróży, bacznie obserwując szczegóły, dopracowując je w swojej wyobraźni – czego efekt finalnie przeniosła na płótno. Uzupełnieniem wystawy będą najnowsze abstrakcje, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane szerszej publiczności.
Więcej informacji o autorce można odnaleźć na stronie internetowej  oraz Facebook : AbstractArt Painting by Agnieszka Mikołajczyk
Malarka porusza się w kierunku barwnych kompozycji, bawi się światłem, ruchem i zagadkowymi przestrzeniami, co traktuje jako wyzwanie i jednocześnie świetną zabawę. Wszystkie obrazy często niedopowiedziane, bez właściwych tytułów, pozostawia odbiorcom do indywidualnych przemyśleń, skojarzeń i interpretacji. Każda myśl, obraz powstający w głowie, stanowi nową koncepcję twórczą. Wyjątkową cechą obrazów jest wyrazista faktura, charakteryzująca niepowtarzalny styl artystki, który jest jej najlepszą wizytówką.
Do stworzenia obrazów wykorzystuje różne techniki malarskie, w szczególności akryl i szpachlę, nie mniej jednak najbardziej swobodnie czuje się w unikatowych i oryginalnych technikach własnych.
➡️ CO: Wystawa malarstwa Agnieszki Mikołajczyk Spectrum na Morze
➡️ GDZIE: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, al. Wojska Polskiego 90
➡️ OTWARCIE WYSTAWY: 9 grudnia 2022 (piątek)
➡️ GODZINA OTWARCIA WERNISAŻU: 18:00
➡️ ORGANIZATORZY: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Stowarzyszenie Media Dizajn,
➡️ KONTAKT: Magda Roman, mroman@mediadizajn.pl tel. 91 424 04 64
W celu obejrzenia wystawy poza wernisażem prosimy o kontakt na podany adres lub numer telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.