fbpx

Koncert z okazji 90. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara

W weekend w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się koncert z okazji 90. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara „Kilar – muzyka filmowa” pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Wojciecha Kilara w wykonaniu Orkiestry Opery na Zamku, który poprowadzi znany publicysta i krytyk filmowy Tomasz Raczek. W 90. rocznicę urodzin kompozytora przygotowaliśmy wielką muzyczną gratkę – koncert, który zabierze widzów do wspaniałego świata kinematografii. Usłyszymy znane motywy z filmowych hitów skomponowane przez Wojciecha Kilara, m.in. słynny „Walc” z „Ziemi obiecanej”, „Polonez” z „Pana Tadeusza”, „Mazur” z „Zemsty”, „Wokalizę” z „Dziewiątych wrót”, tematy z oscarowego „Pianisty” Polańskiego i „Smugi cienia” Wajdy oraz „Suity” z filmów Krzysztofa Zanussiego. Koncert wzbogaci klimatyczna gra świateł, a całość dopełnią ciekawostki i anegdoty z wielkiego ekranu oraz z życia kompozytora.

Wojciech Kilar jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 160 polskich i zagranicznych filmów. Współpracował z wielkimi reżyserami, m.in. z Andrzejem Wajdą, Kazimierzem Kutzem, Krzysztofem Zanussim, Krzysztofem Kieślowskim, Romanem Polańskim, Jane Campion czy Francisem Fordem Coppolą. Swym bogatym dorobkiem trwale zapisał się w historii światowej muzyki oraz jako jeden z najważniejszych twórców polskiej kultury.

Terminy:
12 listopada 2022, sobota godz. 17.00
13 listopada 2022, niedziela, godz. 17.00

Ceny biletów: 30-60 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.