fbpx

Koncert zespołu ZIEMIA

Serdecznie zapraszamy na  wyjątkowy koncert. Kontynuujemy prezentację  największych talentów młodego jazzu. Tym razem przyjedzie do nas zespół,

który już teraz można śmiało zaliczyć do absolutnej krajowej czołówki.  Ukoronowaniem ich dotychczasowej kariery jest niedawno zdobyta (wrzesień 2022)  nagroda główna (Grand Prix) festiwalu jazz Juniors 2022.

Co bardzo ważne – w ich przypadku werdykt jury pokrywa się z opinią słuchaczy i środowiska muzycznego!

ZIEMIA – zespół założony w 2019 roku przez gitarzystę Oskara Tomalę. Czas epidemii okazał się niezwykle owocny dla zespołu – za pośrednictwem serwisu Bandcamp wydali album „Catastropha”.

Muzycy tworzą własny improwizowany język, który został zauważony przez jury polskich konkursów jazzowych. Doprowadziło to ZIEMIĘ do finałów Blue Note Poznań Competition 2021 oraz Jazz Juniors Competition 2021. W lipcu 2022 roku wydali debiutancką płytę „Ziemia Dniem” zawierającą 7 autorskich kompozycji. Swój płytowy debiut przypieczętowali we wrześniu zdobywając Grand Prix podczas konkursu Jazz Juniors Competition 2022.

Album „Ziemia Dniem” jest wyrazem konsensusu między muzykami osiągniętego w ciągu trzech lat wspólnego tworzenia muzyki. Jego podstawą są kompozycje autorstwa Oskara Tomali i Jakuba Wosika które pomimo stylistycznej odmienności stanowią bezpieczną przestrzeń do wyeksponowania indywidualności każdego z muzyków. Na tej bazie muzycy improwizują swobodnie i z szacunkiem do siebie nawzajem tworząc spójną muzyczną narrację. Tytuł albumu można interpretować na wiele sposobów – jak opisują to sami muzycy „…jednym z ważnych elementów jest to, że byliśmy zmuszeni nagrywać go jedynie w ciągu dnia. Działo się to w centrum niewielkiego miasta w dużej mierze w godzinach szczytu. Jeśli będziecie wystarczająco uważni to na pewno usłyszycie niektóre elementy miejskiego zgiełku…”

Koncert już 2 grudnia 2022, godz.20.00 winyle.fm, Jagiellońska 86, Szczecin

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.