fbpx

„Historia Biblii i rozwoju piśmiennictwa” w Książnicy Pomorskiej

Książnica Pomorska wraz z  Chrześcijańską Służbą Charytatywną „Blisko serca” we współpracy z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego, zbór Szczecin – Centrum zaprasza na wystawę, której tematem jest Biblia – fundament chrześcijaństwa.

To wyjątkowa wystawa, która jest opowieścią obrazującą 1500 lat historii powstania jednej tylko książki – Pisma Świętego. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się słowom zapisanym na kamiennych tablicach, na skórach zwierzęcych, papirusie i pergaminach. Zobaczą pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta ponadczasowa lektura. Faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, po grecku, po łacinie i hebrajsku. Całość zbiorów pochodzi od prywatnych fundatorów, którzy dostarczają swoje faksymile i reprinty dla celów edukacyjnych i niekomercyjnych.

Celem wystawy jest poszerzenie wiedzy na temat historii powstawania tej niezwykłej księgi oraz rozwoju piśmiennictwa.
Wystawa rozpocznie się we wtorek 29 listopada 2022 o godz.17:00 wykładem Dr Adama Grześkowiaka pt. „Apostoła Pawła „Hymn o miłości” (1 Kor 13,1-13). Kontekstualna i pragmatyczna analiza fragmentu” i potrwa do 16 grudnia 2022.

Wystawa czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 19:00, po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod adresem: wystawabiblii-szczecin.nakiedy.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 667 759 616.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.