fbpx

Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2022

W listopadzie szykuje się niezły BETON! A dokładniej Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2022. Przewidziano mnóstwo atrakcji, a co najważniejsze — wstęp jest całkowicie bezpłatny. Główny trzon imprezy odbędzie się 19 i 20 listopada w klubie DELTA. Ale to nie jedyne wydarzenia przewidziane przez organizatorów.

Preludium do wydarzenia będzie wernisaż wystawy POP PRL Arnolda Wolińskiego w klubie DELTA w środowy wieczór.

 

17 listopada, w czwartek, planowana jest konferencja metodyczna dla nauczycieli „Komiks w edukacji humanistycznej”. Wydarzenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Dzień później, w piątek 18 listopada w szczecińskich ProMediach gościć będzie „Zwierz popkulturalny”, czyli Katarzyna Czajka-Kominarczuk, blogerka, dziennikarka i autorka książek poświęconych kulturze popularnej. Tego samego dnia wieczorem odbędzie się oficjalne otwarcie BETONU w kinie Helios Outlet, poprzedzone prelekcją o kinie superbohaterskim. Na tajne hasło „BETON” będzie możliwy zakup wejściówek na wybrane seanse po niższych cenach.

 

A co czeka nas w Delcie? Filia Miejskiego Domu Kultury przy ul. Racławickiej w Dąbiu kusi licznymi atrakcjami. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie trwała giełda komiksów i popkultury, na której obecni będą profesjonalni wydawcy książek i komiksów, kolekcjonerzy-amatorzy, selfpublisherzy i rękodzielnicy. Ponadto odbędzie się szereg prelekcji skierowanych do fanów kultury popularnej, a także spotkań z twórcami komiksów i książek. Towarzyszyć im będą warsztaty — m.in. japońskiej kaligrafii, tworzenia komiksów czy pisania opowiadań. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach, dla nich przewidziano kilka osobnych warsztatów, a także animacje ze Spider-manem z Ligi Superbohaterów. I tych najmłodszych i tych trochę starszych powinien zainteresować Retro Gaming Rooom z grami w stylu retro. Nie zabraknie też spotkań autorskich i strefy autografów. Całość ubarwi pokaz cosplay.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę betonfest.pl oraz wydarzenie na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.