fbpx

Debata „Co z tą Odrą”

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Szczecinie, którego partnerem jest Książnica Pomorska zaprasza na debatę z udziałem przedstawicieli środowiska naukowego i społecznego „Co z tą Odrą”. Podczas dyskusji zostaną  omówione przyczyny i skutki katastrofy ekologicznej w Odrze oraz przegląd potrzebnych rozwiązań, które mogłyby zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości.
Debatę poprowadzi Robert Jurszo, dziennikarz, publicysta specjalizujący się w tematyce ochrony przyrody i praw zwierząt. Organizacja  wydarzenia wynika z niepokoju społecznego jaki wzbudziły wydarzenia związane ze śnięciem ryb w Odrze i umieraniem zwierząt żyjących wokół wody. Jako środowisko bibliotekarzy czujemy potrzebę wsparcia dialogu społecznego i upowszechnienia informacji naukowej w tej trudnej sytuacji.
Debata będzie przebiegać w dwóch częściach. Najpierw rozmowa w gronie ekspertów, następnie pytania z sali.
Zapraszamy przedstawicieli wszystkich środowisk.
26.10.2022 godz. 17.00, w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu z programu Mikrodotacji UM Miasta Szczecin, którego operatorem jest Sektor 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.