fbpx

Rowerem przez Europę. Spotkanie z Ewą Winnik i Krzysztofem Kajewskim [Kolory kultury]

21 października (piątek) o godz. 18:00  ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) zaprasza na pasjonujące spotkanie z parą podróżniczą, która rowerowo przemierzyła całą Europę.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Zobacz i usłysz kulturę” w partnerstwie z Polskim Związkiem Głuchych, Stowarzyszeniem jesteśMY, Polskim Związkiem Niewidomych oraz Szczecińskim Humanistycznym Uniwersytetem Seniora.

Kilka słów bezpośrednio od gości:

„Na co dzień razem pracujemy z dziećmi w przedszkolu, każdą wolną chwilę spędzamy aktywnie, czy to na rowerze czy górskich wyprawach. Oboje bardzo lubimy przyrodę i zwierzęcy świat, dużo czasu spędzamy w lesie na rykowisku czy na długich spacerach. Największą pasją Krzycha jest historia, sztuka i malarstwo, w wolnych chwilach tworzy ilustracje i grafiki między innymi z motywami szczecińskimi. Ja wtedy szaleję na nartach albo pływam na desce i generalnie spędzam czas aktywnie i w terenie.

Dwa lata temu wydaliśmy książkę o tematyce szczecińskiej dla dzieci, aby wspólnie z rodzicami mogli maszerować po ulicach naszego miasta wykonując różne zadania. W tym roku ruszyliśmy na wyprawę rowerową, trochę bez większego planowania, ale udało nam się odbyć podróż życia i jechaliśmy 49 dni zwiedzając 9 państw. Przejechaliśmy ponad 2500 km podziwiając przepiękne widoki. Wiele lat byliśmy za akcją @urlopwkraju, zanim wyruszyliśmy rowerem poza granice naszego pięknego państwa zjeździliśmy je wzdłuż i wszerz.

Oboje jesteśmy nauczycielami, ja dodatkowo trenuję dzieciaki w pływaniu i sędziuję, a Krzychu rysuje.”

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spotkanie tłumaczone będzie na PJM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.