fbpx

Jesienna odsłona Wielkich Koncertmistrzów!

W najbliższą sobotę 22 października odbędzie się kolejny koncert z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie. W imponujących wnętrzach Willi Lentza zabrzmi Baltic Neopolis Orchestra wraz ze swoim gościem, skrzypkiem Jakubem Jakowiczem.

Młodzieńcza kompozycja Ignacego Jana Paderewskiego, koncert skrzypcowy geniusza światowej klasyki, Wolgfanga Amadeusza Mozarta oraz kwintet smyczkowy Johannesa Brahmsa w specjalnej aranżacji na orkiestrę smyczkową.

 

Program: 

Ignacy Jan Paderewski  Suita G-dur,

Wolfgang Amadeusz Mozart  III Koncert skrzypcowy G-dur KV 216,

Johannes Brahms Kwintet smyczkowy nr 2 G-dur op. 111, w opracowaniu na orkiestrę smyczkową

 

Artyści:

Jakub Jakowicz – skrzypce

Baltic Neopolis Orchestra

 

Jakub Jakowicz od lat tworzy duet skrzypcowy z ojcem, Krzysztofem. Od 2000 roku gra z pianistą Bartoszem Bednarczykiem – wspólnie nagrali płyty Subito (Polskie Radio – Fryderyk za rok 2021), Beethoven Violin Sonatas (Subito Records), a także płyty z Partitą Witolda Lutosławskiego (CD Accord) i z muzyką kameralną Franza Schuberta (Polskie Radio). Wirtuoz występował również z takimi muzykami jak , Andrzej Bauer, Jan Krzysztof Broja, Katarzyna Budnik-Gałązka, Ryszard Groblewski, Paul Gulda, Heinz Holliger, Ruth Killius, Rafał Kwiatkowski, Michel Lethiec, Avri Levitan, Daniel Müller-Schott, Zvi Plesser, Anna Maria Staśkiewicz i Marcin Zdunik. Instrumentalista jest ponadto laureatem pierwszych nagród na konkursach skrzypcowych w Wattrelos we Francji (1995) i Takasaki w Japonii (1999). W 2001 r. został jednym z trzech zwycięzców Międzynarodowej Trybuny Młodych Wykonawców w Bratysławie, organizowanej pod auspicjami Europejskiej Unii Radiowej i Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. W 2002 roku otrzymał nagrodę Fundacji polsko-japońskiej dla najlepiej zapowiadającego się skrzypka młodej generacji. Jest także laureatem Paszportu „Polityki” za rok 2003. W roku 2007 przyznano Mu nagrodę „Orfeusz” podczas Festiwalu „Warszawska Jesień”, zaś w roku 2018, w uznaniu za wybitny wkład w upowszechnienie muzyki Witolda Lutosławskiego uhonorowano Go Medalem 100-lecia urodzin kompozytora, przekazywanym przez Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego.

 

Dzięki uprzejmości Fondation Jerzy Semkow, Artysta gra na instrumencie Braci Gand (Paryż, 1859).

 

Organizatorami koncertu jest Willa Lentza i Baltic Neopolis Orchestra.

 

Koncert odbywa się w ramach projektu  „stART – cykl koncertów” dofinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

 

Partnerem BNO w roku 2022 jest Sanprobi sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.