fbpx

Nie tylko huśtawka na dźwigozaurach! Będą kolejne instalacje artystyczne promujące Pomorze Zachodnie

Przyjazne środowisko, technologia i kreatywność, region otwarty na ludzi – to trzy tematy konkursu na projekt wolnostojących instalacji, które mają promować Pomorze Zachodnie. Autorzy najciekawszych prac mogą liczyć na nagrody w wysokości 10 tysięcy złotych! A później na realizację swoich artystycznych wizji.

 

Huśtawka na dźwigozaurach, która była hitem ubiegłorocznego festiwalu Pol’and’Rock i objechała całą Polskę, od Międzyzdrojów po Rzeszów, to pierwsza z serii artystycznych instalacji promujących Pomorze Zachodnie. Zgodnie z zapowiedziami – Urząd Marszałkowski WZ ogłosił konkurs na projekt kolejnych trzech.

 

– Huśtanie na dźwigozaurach bardzo się spodobało mieszkańcom Pomorza Zachodniego i turystom. Huśtawka była także atrakcją plenerowych wydarzeń odbywających się w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. To oryginalne zaproszenie do naszego regionu: radosnego, przyjaznego, nowoczesnego. W tym roku chcemy stworzyć jeszcze trzy takie instalacje – zapowiada marszałek Olgierd Geblewicz. – Czekamy na ciekawe pomysły. Bardzo liczymy na kreatywność artystów, ale też pomysłowość i wiedzę inżynierów – dodaje marszałek.

 

Instalacje promujące Pomorze Zachodnie powinny odzwierciedlać hasło “Kreatywne, Innowacyjne, Nowoczesne”, stając się harmonijnym uzupełnieniem krajobrazu lub elementem, który wyraźnie się z niego wybija. Wolnostojące konstrukcje mają upiększać przestrzeń publiczną, przykuwać uwagę, zaskakiwać i inspirować.

Projekty swym charakterem i tematyką muszą promować Zachodniopomorskie – region atrakcyjny, sprzyjający przedsiębiorcom, otwarty na innowacje i nowoczesne pomysły biznesowe, ekologiczny.

 

Konkurs jest podzielony na trzy części tematyczne:

Część 1: Pomorze Zachodnie – przyjazne środowisko

Część 2: Pomorze Zachodnie – wiedza, technologia i kreatywność

Część 3: Pomorze Zachodnie – otwarte na Ludzi

 

Nagrodą w konkursie jest 10 000 zł brutto w każdej części oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu wykonania instalacji.

W każdej części uczestnik może złożyć tylko jedną pracę konkursową (w sumie jedna osoba może złożyć trzy prace konkursowe).

 

Szczegółowe informacje oraz niezbędny komplet dokumentów znajdą Państwo na stronie https://zamowienia.wzp.pl/umwz/public/postepowanie?postepowanie=29178384

Prace konkursowe należy składać poprzez Platformę na stronie https://zamowienia.wzp.pl do dnia 08.06.2022 r. do godziny 10:00.

 

Konkurs zorganizowany jest w ramach projektu pn. „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w RPO WZ na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania 15 000 000,00 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.