fbpx

Wystawa „50 twarzy piękna” – wernisaż

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszą wystawę już jako nowy, INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych. Wystawa nosi nazwę „50 twarzy piękna”. Zobaczymy na niej prace artystów z Polski, Czech i Niemiec.

 

„Idea piękna, obecna w kulturze i sztuce, przez wieki stanowiła integralną część twórczości człowieka. Obecnie, wraz z ogromnymi zmianami w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, pojawiła się potrzeba wyrażenia sprzeciwu, nierzadko trudnych emocji, zasygnalizowania własnego zdania w rzeczywistości obfitującej w impulsy i bodźce, potrząśnięcia odbiorcą w celu skutecznego dotarcia do niego w obliczu ogromnej konkurencji sprzecznych komunikatów. W efekcie czyste piękno przestało być wartością powszechnie postrzeganą jako kluczową dla funkcjonowania sztuki. Jednocześnie wciąż istnieje w człowieku tęsknota za wartościami przejrzystymi, obiektywnymi, czystymi w wydźwięku.

 

Wystawa artystów z Polski, Czech i Niemiec jest próbą odnalezienia własnej definicji i pierwiastka piękna. Prezentowane prace są subiektywnym głosem w dyskusji nad miejscem tej wartości w sztuce współczesnej i jej redefinicją, stanowi ono bowiem istotny element emanacji artystycznej, dopełniając tym samym bogactwa przesłania, jaka niesie ze sobą sztuka w życiu ludzkim.” – kuratorzy, Agnieszka Pawłowska, Mariusz Szajda

Wernisaż odbędzie się w środę 8 czerwca 2022.
Wystawa potrwa do 26 czerwca 2022.

CO: Wystawa „50 twarzy piękna” – wernisaż

GODZINA: 17:00-19:00

GDZIE: INKU al. Wojska Polskiego 90, Szczecin

WERNISAŻ: środa 8.06.2022

DOSTĘPNOŚĆ WYSTAWY: 8.06 – 26.06.2022 (z uwagi na okazyjne wynajmowanie sal wystawienniczych prosimy przed wizytą o telefon: 91 424 04 64)

KONTAKT:
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
tel: 91 424 04 64

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.