fbpx

POKAZ I KONFERENCJA PRASOWA: „MAŁY KSIĄŻĘ”

 

Opera na Zamku serdecznie zaprasza na konferencję prasową na temat baletowego spektaklu premierowego „Mały Książę”. Konferencja prasowa odbędzie się we wtorek 31 maja o 11.30 w sali baletowej Opery na Zamku (wejście H). Spotkanie potrwa ok. 30 minut.

Podczas konferencji tancerze zaprezentują fragmenty inscenizacji „Małego Księcia”.

 

Premiera spektaklu na podstawie „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w pierwszej na szczecińskiej scenie choreografii Lucyny Zwolińskiej do specjalnie napisanej muzyki przez Gabriele Basilico – w niedzielę 5 czerwca o 18.00.

 

Udział w konferencji prasowej wezmą:

Anna Bańkowska – członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

Jacek Jekiel – dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie

Justyna Zwolińska – autorka choreografii, kierownik baletu Opery na Zamku

Robert Przybył – asystent kierownika baletu Opery na Zamku

 

 

 Opis:

„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

„Mały Książę” – spektakl na kanwie słynnej, filozoficznej, pełnej symboliki i tajemnicy. Chłopiec wyrusza w podróż po wszechświecie, by odnaleźć przyjaciela. Chłopiec odwiedza planety zamieszkałe przez dorosłych. Próbuje zrozumieć ich sposób myślenia oraz sens życia. Wędrówka Małego Księcia staje się drogą do odkrycia prawdziwych wartości oraz do poznania samego siebie. Poetycki, symboliczny język opowieści Antoine’a de Saint-Exupéry przełożony przez choreografkę Lucynę Zwolińską na język tańca, przemówi do widza w każdym wieku na swój sposób. Dzieciom pozwoli dotknąć kwestii, o których trudno im rozmawiać – dorastania, przemijania, przyjaźni, samotności czy miłości. Dorosłym, dając szansę spojrzenia na świat oczami dziecka, przypomni o wartościach najistotniejszych. To impresja na temat zderzenia dwóch rzeczywistości: dojrzałej – zapisanej i dziecięcej – tabula rasa. Lekcja dla nas, dorosłych i lekcja dla dzieci. Podczas przedstawienia, wszyscy dorośli powinni ponownie obudzić w sobie dziecko, zdumieć się tym, co wokół, jak Mały Książę. Zadawać pytania, po to, by umieć podtrzymywać wartościowe relacje z innymi czy tworzyć je na nowo, być odpowiedzialnym za metaforyczną różę, o którą tak dbał chłopiec… Magiczny świat „Małego Księcia” oprócz zróżnicowanych układów choreograficznych, stworzą m. in. muzyka filmowa, klasyczna czy elektroniczna oraz nagrania dźwięków i głosów, a także projekcje wideo i animacje.

Spektakl dla widzów od 12. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.