fbpx

Spędź Dzień Dziecka w bibliotece!

 

Książnica Pomorska przygotowała atrakcyjny program wokół wystawy „O rany! Jestem zilustrowany. Dziecięca ilustracja książkowa, ilustratorzy zachodniopomorscy”.

Już o godz. 12 zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie. Można będzie wziąć udział w warsztatach „Ilustracja- animacja”. Od godziny 12 do 19  w bibliotece na stoiskach wydawnictw zachodniopomorskich będzie możliwość zakupu książek dla dzieci jak też publikacji o tematyce regionalnej.
ZAPRASZAMY 1 CZERWCA OD GODZINY 12!

* Warsztaty poprowadzą Hanna Dąbrowska i Dominika Odrowąż. Zapoznają uczestników z wybraną legendą ziemi zachodniopomorskiej autorstwa Małgorzaty Dudy. Opowieść ta zostanie przez dzieci zilustrowana, a następnie „uruchomiona” w formie niewielkiego przedstawienia kukiełkowego. Celem zajęć jest pobudzenie wyobraźni dziecka i  pokazanie, w jaki sposób tekst literacki można wyrazić poprzez różnorodne działania artystyczne: rysunek, formę przestrzenną,  grę aktorską. Warsztaty mają też przybliżyć, często mało znane, a niezmiernie ciekawe opowieści i baśnie naszego regionu.

Wiek: od 7 do 12  lat.
Warsztaty 1 : godz. 14
Warsztaty 2: godz. 16
Zapisy: tel. 91 48 19 200

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.