fbpx

Prezentacja publikacji: Puszcza Bukowa między kulturą a naturą

Publikacja „Puszcza Bukowa między kulturą a naturą” poświęcona jest historii Puszczy Bukowej, atrakcyjnemu i popularnemu wśród szczecinian kompleksowi leśnemu, jej przyrodzie i zwłaszcza ludziom, którzy przez wieki współtworzyli ten zakątek Pomorza, korzystając z jego dobrodziejstw i kształtując jego zasoby. Książka została wydana w Wydawnictwie „Chronicon” na zlecenie Nadleśnictwa Gryfino w ramach projektu Nadleśnictwa Gryfino „Puszcza Bukowa – las wielu historii”.

Podczas spotkania przedstawione zostaną prezentacje oparte na wybranych artykułach zamieszonych w tomie: redaktora książki dr. Pawła
Migdalskiego (Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego), dr. hab. Andrzeja Janowskiego prof. PAN (Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Szczecinie) oraz dr. hab. Pawła Guta prof. US (Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Archiwum Państwowe w Szczecinie).

Data: 24 maja 2022, godz. 17:00
Miejsce: Sala im. Zbigniewa Herberta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.