fbpx

WIELCY KONCERTMISTRZOWIE W MUZYCZNYM SALONIE WILLI LENTZA

 Baltic Neopolis Orchestra (BNO) zaprasza w sobotę 26.03 o godzinie 19:00. Tym razem szczeciński zespół przedstawi koncert z cyklu „Wielcy koncertmistrzowie”. Gwiazdą wieczoru będzie pochodząca ze szwajcarskiego Locarno Melina Mandozzi. Skrzypaczka jest absolwentką Yehudi Menuhin School w Londynie. Instrumentalistka, grająca na skrzypcach GB Guadagnini z 1742 roku, była m. in. koncertmistrzem London Symphony Orchestra, Tonhalle Orchestra of Zurich, London Philharmonic Orchestra i Bergen Philharmonic Orchestra.

 

26.03.2022, godz. 19:00

Willa Lentza

Wielcy Koncertmistrzowie w muzycznym salonie Willi Lentza – Fjordmusikk

Melina Mandozzi – koncertmistrzyni, skrzypce

Baltic Neopolis Orchestra

 

Bilety: 55 zł bilet ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy), 65 zł bilet normalny, dostępne na:

https://bilety.fm/pl/muzyka/6858-fjordmusikk-melina-mandozzi-i-bno-willa-lentza-szczecin.html

oraz https://bilety.willa-lentza.pl/

 

BNO zdobyło szerokie uznanie słuchaczy i krytyki występując w większości krajów europejskich, a także  na Filipinach, w Japonii, Kambodży, Laosie, Malezji i Singapurze. Orkiestra nagrała wiele płyt, w tym m.in.: Ego Sapientia Marka Jasińskiego (2013), Górecki Łukaszewski (2013), Kompozycje Szczecińskie z utworami Piotra Klimka, Michała Dobrzyńskiego, Zbigniewa Bagińskiego oraz Janusza Stalmierskiego (2013), Tribute to Carl Loewe (2014), Sonatina für Alina (2014), Il Tramonto (2015), 4 AM Tango (2019), Musica Sacra 5 Pawła Łukaszewskiego (2014), za którą przyznano nagrodę muzyczną Fryderyk w kategorii Muzyka Kameralna.

 

W programie koncertu znajdą się następujące kompozycje:

Dmitri Shostakovich (1906–1975)

Pięć utworów na dwoje skrzypiec i orkiestrę smyczkową (ar. Andreas Block Laberg)

Ole Bull (1810–1870)

Sæterjentens Søndag (The Herdgirl’s Sunday)

I Ensomme Stunde (La Melancholie)

Edvard Grieg (1843–1907)

Kwartet Smyczkowy nr 1 op. 27 w opr. na orkiestrę smyczkową (ar. Alf Årdal)
M. Verbytsky – Hymn Ukrainy na skrzypce i orkiestrę smyczkową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@mediadizajn.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.