fbpx

Otwarta Społeczność: Spotkanie z prof. Hanną Suchocką

Gościem kolejnego spotkania z cyklu „Otwarta społeczność” będzie prof. Hanna Suchocka, prawnik, polityk, dyplomata, autorka książki „Ambasador u trzech papieży”. Spotkanie z nią poprowadzi Tomasz Dostatni OP.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online na stronie https://app.evenea.pl/event/HannaSuchocka oraz w Informatorium (pierwsze piętro) w godzinach otwarcia biblioteki.

Prof. Hanna Suchocka, prawnik konstytucjonalista. Polityk, dyplomata. Premier RP 1992 – 93. Minister Sprawiedliwości i prokurator generalny 2001 – 2003. Ambasador RP przy Watykanie 2001 – 2013. Członek Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Profesor prawa UAM w Poznaniu. W 1982 roku głosuje w sejmie
przeciwko zdelegalizowaniu NSZZ Solidarność. Członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, której celem jest walka z pedofilią w Kościele. W latach 1991 – 2016 członek tzw. Komisji Weneckiej ( Europejskiej Komisji na rzecz demokracji przez prawo ). Wielokrotnie odznaczana w Polsce i na świecie. M.in: doktoratami honoris causa. Dama Orderu Orła Białego.

Ambasador u trzech papieży (Wydawnictwo Literackie, 2018)
„Oto opowieść Hanny Suchockiej o latach 2001–2013, kiedy pełniła funkcję ambasadora w Watykanie w czasie pontyfikatów Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.