fbpx

Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem oraz Violettą Ozminkowski

9 listopada (wtorek) o godz. 18.00 filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) ugości powszechnie znanego satyryka oraz autora, Krzysztofa Daukszewicza, a także Violettę Ozminkowski, dziennikarkę i pisarkę. Spotkanie o najnowszych książkach dopełnione anegdotami z życia artystycznego, poprowadzi Marcin Michrowski. 

 

Obowiązują bezpłatne wejściówki do zdobycia w serwisie evenea https://app.evenea.pl/event/daukszewicz-ozminkowski osobiście w filii lub telefonicznie: 91 506 50 58.

 

Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe” w TVN 24. Jest autorem wielu cenionych książek, w których opisuje otaczającą go rzeczywistość i rozprawia się z nią na swój satyryczny sposób. Do takich dzieł z pewnością zaliczyć należy „Tuskuland”, wydany przez Prószyński i Spółka. Autor wydał również zbiór anegdot o menelach zatytułowany „Meneliki limeryki epitafia sponsoruje ruska mafia”.

 

Violetta Ozminkowski – przez dwanaście lat dziennikarka i redaktorka „Newsweeka”, szefowa działu „Społeczeństwo”. Współautorka biografii Marka Edelmana „Pan Doktor i Bóg”, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem „Szkiełko i oko”, redaktorka książki Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka”. Autorka bestsellerowej biografii Marii Czubaszek „Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć” i rozmowy z Agnieszką Osiecką „Lubię farbować wróble”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.