fbpx

Monika Szymanik gościnią „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”

Monika Szymanik, czyli Kamienica w lesie, jest autorką niezwykle popularnego albumu fotograficznego, który zamyka w kadrach szczecińskie kamienice, detale, piękne miejsca. Właśnie wydaje kolejną książkę – i to jest dobry pretekst do spotkania. Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu zaprasza.

We wtorek, 16 listopada 2021, o 18.00 w Klubie Delta w Dąbiu (ul. Racławicka 10) odbędzie się spotkanie z Moniką Szymanik, czyli Kamienicą w lesie. Będzie mowa o kamienicach, historii i pamięci zaklętej w miejscach. „Poruszymy też temat najnowszej książki naszej gościni, w której głos oddaje pewnej nastolatce ze Stettina” – zapowiada Kinga Rabińska z Klubu Delta. Mowa o przedwojennej rezydentce mieszkania przy ul. Wojciecha 1, w którym do niedawna mieszkała także Monika Szymanik.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska. Wstęp bezpłatny. Pamiętajmy, że pandemia trwa, dlatego prosimy o stosowanie zasady DDM: dystans-dezynfekcja-maseczka.

O gościni:

Monika Szymanik – autorka projektu „Kamienica w lesie”. Na podstawie jej zdjęć stareńkiego Szczecina, wydała w grudniu 2019 album „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”. Krótko potem wraz z mężem stworzyli przestrzeń na Pocztowej 19 z książką i kawą dla miłośników miasta. Chciałaby własnymi działaniami wzmacniać lokalną tożsamość i sprawiać, by jak najwięcej osób poznało i zachwyciło się naszym miastem.

 

Klub Delta w Dąbiu zaprasza na kolejne z serii spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi o tej części miasta właśnie – niezwykłych odkryciach, wyjątkowych punktach do zobaczenia, interesujących wydarzeniach.

Na pierwszym planie Dąbie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.