fbpx

Zajęcia Uwaga! Rodzina

Zajęcia Uwaga! Rodzina to angażujące spotkanie rodzica z dzieckiem, zabawa podczas której mamy możliwość zatrzymania się na chwili obecnej, wspólnie z najbliższymi. Czas jaki poświęcamy dziecku jest niezwykle istotny dla jego rozwoju, poczucia bezpieczeństwa i odczuwania szczęścia.

Zajęcia powstały po to, by bawiąc się budować i wzmacniać więzi rodzinne, redukować napięcie emocjonalne, relaksować się i być bardziej uważnym na wszystko czego doświadczamy. Forma zajęć jest dostosowana do wieku małych uczestników, zawiera m. in. elementy arteterapii oraz zabaw sensomotorycznych, które pozwalają zachować stałe zainteresowanie oraz wzmacniać uważność w różnych wykonywanych czynnościach.

By cenne techniki uważności i medytacyjne wkradły się w życie codzienne potrzebni są rodzice, którzy poprowadzą oraz pomogą swojemu dziecku uczyć się tego jako nowej umiejętności. Dzięki pracy, a także zaangażowaniu na spotkaniach możemy dzielić się z dziećmi swoją uwagą i doświadczać tej uwagi od dzieci, pomimo intensywności dnia codziennego.

Co uczestnicy będą robić na zajęciach?

Oddychać, obniżać napięcie mięśni, wyciszać umysł, rozciągać się, aktywnie słuchać wizualizacji i bajek, wzbogacać układ sensoryczny, rysować, malować, wyklejać, wycinać, rozmawiać, empatycznie spoglądać na osobę towarzyszącą, zaglądać do swojego wnętrza, dostrzegać detale, zgadywać, szukać szczęścia, dopatrywać się wdzięczności.. i wiele innych 😊

Prowadząca

Mgr Ewelina Zielenkiewicz – familiolog, kryminolog oraz trener metod relaksacyjnych z ukończonym kursem MBSR.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.