fbpx

Weekend Otwartej Sztuki w INKU

🧩🧩Ponad setka twórców szeroko otworzy drzwi pracowni w całym Szczecinie. Dla miłośników sztuki będzie to wyjątkowa okazja do spotkania artystów, podpatrzenia ich przy pracy i wreszcie zobaczenia z bliska niewystawianych wcześniej dzieł. Od 16 do 19 września zajrzyj do pracowni szczecińskich artystów i poznaj ich bliżej!

W INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury przygotowaliśmy dla Was następujące wydarzenia:⬇️

 

🗓16 września 2021 roku🗓

➡️godz. 10:00-13:00 |Sala warsztatowa 11| Piotr Wardziukiewicz – Warsztaty „Forum Stettinum” w INKU
➡️godz. 13:30-16:30 |Sala warsztatowa 11| Piotr Wardziukiewicz – Warsztaty „Forum Stettinum” w INKU
➡️godz. 17:00-20:00 |Sala warsztatowa 11| Piotr Wardziukiewicz – Warsztaty „Forum Stettinum” w INKU

 

🗓17 września 2021 roku🗓

➡️godz. 10:00-18:00 |Sekretariat INKU| Dzień otwarty biura INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury
➡️godz. 10:00-16:00 |Pokój 17| Dzień otwarty siedziby Baltic Neopolis Orchestra
➡️godz. 10:00–13:00 |Sala warsztatowa 11| Piotr Wardziukiewicz – Warsztaty „Forum Stettinum” w INKU
➡️godz. 11:00-18:00 |Sala tarasowa| – Alicja Kuczyńska i Piotr Michalski – Instalacja „SWEET NIGHTS”
– Klaudia Prabucka – Film „JAK PRZESTAĆ ZAZDROŚCIĆ POLSCE”
➡️godz. 12:00-20:00 |Sala kominkowa| „ST(R)ÓJ”- wystawa Karoliny Brzozowskiej

 

🗓18 września 2021 roku🗓

➡️godz. 11:00-15:00 |Sala tarasowa| Alicja Kuczyńska i Piotr Michalski – Instalacja „SWEET NIGHTS”
➡️godz. 12:00-15:00 |Sala warsztatowa 11| Piotr Wardziukiewicz – Warsztaty „Forum Stettinum” w INKU

 

Szczegółowe informacje o programie:⬇️

🟠Warsztaty „Forum Stettinum” w INKU🟠

FORUM STETTINUM – typograficzny ośrodek nowożytnego Szczecina, to projekt, którego zadaniem jest uaktywnienie oraz rozwój typograficznej warstwy Miasta Szczecin.

Warsztaty FORUM STETTINUM to projekt mający na celu pobudzenie do rozwoju myślenia typograficznego u społeczności mieszkańców Miasta Szczecin.

Pierwsza część to czysto teoretyczny wykład, który pokazuje obecną typografię na tle historycznym oraz pokazuje trendy w projektowaniu oraz praktycznym użytkowaniu krojów pism.
Drugi blok to manualna praca z literą, aby rozwinąć w sobie wrażliwość na kształt litery oraz poczuć na własnej skórze plastyczne możliwości glifu poprzez odręczne szkicowanie i cyzelowanie poszczególnych składowych znaku.

✍️Obowiązują wcześniejsze zapisy: wardziukiewicz@wardziukiewicz.pl

👤Prowadzący: Piotr Nikodem Wardziukiewicz – Typograf, projektant graficzny. Student II stopnia Wzornictwa Szczecińskiej Akademii Sztuki. Od czerwca 2019 członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU z siedzibą w Warszawie. Od marca 2020 roku członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Typograficznego ATypI. Piotr Wardziukiewicz jest dwukrotnym Stypendystą Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Szczecin (2019/2020 i 2020/2021) oraz Stypendystą Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za rok 2020. Jest także czterokrotnym Stypendystą Stypendium JM Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie (2017/2018, 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021).

🟠Dzień otwarty biura INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury🟠

🎈INKU Szczeciński Inkubator Kultury powstał 1 września 2011 r. Od początku jest zarządzany przez Stowarzyszenie Media Dizajn. Został powołany przez Miasto Szczecin – jest odpowiedzią na potrzeby organizacji operujących w trzecim sektorze w obszarze kultury.
Misją INKU jest tworzenie sprzyjających warunków do powstawania i rozwoju organizacji pozarządowych, inicjatyw społecznych działających w sferze kultury na terenie miasta Szczecina.

🟠Dzień otwarty siedziby Baltic Neopolis Orchestra🟠

🎻Tożsamość artystyczną BNO kształtował szereg osobowości muzycznych. Zespół zdobył szerokie uznanie słuchaczy i krytyki występując w salach koncertowych w Europie i Azji. Orkiestrą Baltic Neopolis na co dzień kieruje altowiolistka Emilia Goch Salvador. W składzie zespołu znajdują się najlepsi polscy instrumentaliści, uczestniczący w ogólnopolskich i międzynarodowych projektach muzycznych. Oprócz regularnej pracy nad światowym repertuarem kameralnym, muzycy chętnie biorą udział w projektach awangardowych. Doceniana w Polsce, Europie i na świecie BNO wciąż szuka nowych pól muzycznych inspiracji. Regularnie współpracuje z cenionymi kompozytorami i artystami. Na dorobek artystyczny Orkiestry składa się osiem płyt.

🎻Orkiestra – dzięki pasji i zaangażowaniu – tworzy część najbardziej prestiżowej, a jednocześnie niepowtarzalnej i nowoczesnej oferty kulturalnej. Ponadto wciąż zaskakuje otwartością na formy współpracy artystycznej i wielowymiarowością swoich koncertów. Baltic Neopolis Orchestra stara się być zawsze blisko publiczności, w kontakcie z nią używać oryginalnych środków ekspresji, a repertuar dobierać z precyzją równą największym światowym muzycznym wydarzeniom.

🟠Instalacja „SWEET NIGHTS” oraz
Klaudia Prabucka – Film „JAK PRZESTAĆ ZAZDROŚCIĆ POLSCE”🟠

👀Prezentacja instalacji Alicji Kuczyńskiej i Piotra Michalskiego oraz pokaz filmowy Klaudii Prabuckiej w ramach Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Kamienic.

🟠”ST(R)ÓJ”- wystawa Karoliny Brzozowskiej🟠

👀”ST(R)ÓJ” to wystawa prac stworzonych podczas studiów licencjackich na Akademii Sztuki w Szczecinie. Seria składa się z realizacji wykonanych w różnych mediach. Każda z prac porusza tematykę ubioru kobiet oraz jego znaczenia w kulturze.

👤Autorka wystawy: Karolina Brzozowska -absolwentka filmu eksperymentalnego na Wydziale Sztuki Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie. W pracach porusza tematykę emocji człowieka oraz feminizmu.

 

🙋‍♀️Weekend Otwartej Sztuki odbędzie się w dniach 16-19 września 2021. Wydarzenie organizowane jest przez Gminę Miasto Szczecin przy wsparciu organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość oraz Fundacji Film Services.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.