fbpx

Akcja Hibernacja 2021 czyli Wielki Powrót Nietoperzy

Centrum Edukacji Leśnej „Szmaragd” zaprasza na wydarzenie „Akcja Hibernacja 2021 czyli Wielki Powrót Nietoperzy”, które odbędzie się w dniach 11-12 września 2021 roku w obiekcie Centrum przy ul. Kopalnianej 12 w Szczecinie.

 

Wrzesień to czas wielkiego obżarstwa, pełen miłosnych uniesień i wielkich przeprowadzek… oczywiście NIETOPERZY!

Nadszedł czas, by przywitać te sympatyczne ssaki w ich sypialni, czyli naszej Podziemnej Trasie Turystycznej. Jak zwykle będzie się DZIAŁO!

Będą tematyczne wycieczki, gry terenowe, oglądanie nietoperzy z bardzo bliska (w dziuplach i skrzynkach) i bardzo daleka (wieczorne polowanie), podsłuchiwanie ich nocnych rozmów (nasłuchy przy pomocy specjalistycznych urządzeń – detektorów). Rozprawimy się z mitami krążącymi wokół nietoperzy podczas legendarnego już spaceru z Legendziarzem oraz specjalistą chiropterologiem, który na co dzień zajmuje się tymi chronionymi zwierzętami.

Każdy będzie mógł stworzyć swojego wyśnionego nietoperza, postrzelać z Gigaprocy, a nawet nakarmić nietoperza. Wspólnie stworzymy też dla nietoperzy Księgę Bajek Na Dobranoc, aby spało im się lepiej i z nowymi siłami w przyszłym roku zjadały jeszcze więcej komarów! A gdy już z wrażenia nie będziecie mieli siły, będziecie mogli posilić się w naszym Młodzieżowym Kąciku Gastronomicznym, zajrzeć do Sali Żywej w której wszystko (prawie) się rusza ;), zerknąć na wystawy multimedialne czy zagrać w minigry (ping-pong, speedball, piłkarzyki).

Weekendowa impreza to jedna z niewielu okazji, gdzie można będzie zobaczyć nietoperze niemalże twarzą w twarz i przekonać się, czy jest się czego bać.

Wydarzenie jest bezpłatne, na część atrakcji obowiązują ZAPISY

Szczegóły na stronie www.facebook.com/SzmaragdoweZdroje,

bezpośredni link do wydarzenia

nr tel. 91 383 38 38

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.