fbpx

Między Strunami – performance Stowarzyszenia ATOMY na Pikniku Pasji

Zapraszamy na performance, który zaprezentuje nam już wkrótce, na niedzielnym Pikniku Pasji, Stowarzyszenie ATOMY. O godzinie 15.00 będziemy mieli niezwykłą okazję do spojrzenia na świat, w sposób w jaki na niego patrzą osoby ze spektrum autyzmu dzięki interesującemu połączeniu muzyki oraz kinetyki.

 

Performance muzyczno-kinetyczny „Między strunami” ukazuje sposób odbierania świata przez osobę ze spektrum autyzmu, jej odmienną percepcję codziennych bodźców płynących z otoczenia.

Słowo autyzm pochodzi od greckiego autós „sam”, a osoby z tymi zaburzeniami są wycofane w obręb wewnętrznego świata. Wynika to z wielu przyczyn, których występowanie jest inne u każdej z nich, dlatego określamy je jako osoby z autystycznego spektrum zaburzeń.

U osoby z ASD inaczej funkcjonuje umysł: widzi dźwięki, słyszy kolory, zwraca uwagę na detale, zawiesza swoją uwagę na elementach rzeczywistości, nie dostrzega ludzi jako przyjazne obiekty ale jako nieprzewidywalne  zagrożenie.

Muzyka jako wspólny dla nas normatywnych i  nienormatywnych obszar doznań i kreacji, stanowi medium, które ułatwia spełnienie potrzeby komunikacji.

 

Performance będzie zawierał komunikaty alternatywne w języku AAC PIC (Pictogram Ideogram Communication).

 

Produkcja – Stowarzyszenie „A TO MY”,

Muzyka – Wojciech Król, Sławomir Mateńko,

Kinetyka – Maria Podeszewska-Mateńko, Łukasz Mateńko, Oskar Chmioła.

Czas trwania: ok 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.