fbpx

 DUOS Festiwal!

Po raz drugi artyści Akademii Sztuki w Szczecinie wezmą udział w wymianie artystycznej z artystami z Kenii. W tej chwili osiem polskich artystek współpracuje z artystkami z Kilifi County rozwijając projekty, które zostaną zaprezentowane na początku września w Kenii a już w listopadzie także Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Poprzedni festiwal (Marzec 2021) odbył się pod hasłem Community i wzięli w nim udział zarówno uznani artyści jak Richard Onyango, którego indywidualnej wystawy możemy spodziewać się w 2022 roku w Trafostacji Sztuki, jak i lokalne gwiazdy malarstwa i street artu – Castro i Mohamed Mbwana we współpracy ze szczecińska gwiazdą graffiti Fruits of The Lump (Piotr Pauk).

Efekty pracy duetu projektowego Wacu Kihary i Emilii Łapko mogliśmy oglądać tej wiosny na ulicach szczecina w kampanii Ams. Festiwal zaangażował także lokalne grupy taneczne, szkoły podstawowe i studentów z uniwersytetu Pwani a każdy duet zaprezentował w Kilifi mini wystawę.

Pełna listę artystów i ich działania możecie państwo obejrzeć na stronie internetowej.

Obecnie ponownie przez trzy tygodnie (od 16 sierpnia do 6 września) osiem kobiecych duetów z Kenii i Polski: poetki, muzyczki, tancerki, fotografki i rzemieślniczki; będzie pracować w różnych miejscach w Kilifi, aby rozwijać swoje projekty, wymieniać się wiedzą i współpracować ze studentami, tancerzami, muzykami i rzemieślnikami.

Ta edycja festiwalu jest poświęcona Sile kobiet. Symboliczną patronką spotkań jest Mekatilili wa Menza, bojowniczka o wolność i bohaterka z plemienia Mijikenda. Podczas festiwalu uczestnicy zaprezentują dziedzictwo Mekatilili i skupią się na wzmocnieniu pozycji kobiet poprzez sztukę i kulturę.

Podsumowaniem miesięcznej współpracy będą trzydniowe prezentacje, ogólnodostępne dla lokalnej społeczności. W ramach Festiwalu odbędzie się kino plenerowe, koncerty, pokazy, gry i zabawy dla dzieci, a także wystawy, wycieczki z przewodnikiem i otwarte studia.

Jeśli przypadkiem jesteś w Kilifi zapisz sobie te daty: od 3 do 4 września 2021: DUOS Festiwal!

 

Kuratorki:

Ciro G. i Zorka Wollny

Artystki:

Animacja: Sheila Okanga i Iza Plucińska

Ceramika: Fauzia Aly Khan i Anna Molska

Taniec: Faith Kwamboka & Marta Ziółek

Instalacja: Shaila Resia Agha & Aneta Grzeszykowska

Prasa/Media: Ciro G. & Justyna Machnicka

Multimedia: Linda Shuma i Natalia Szostak

Muzyka / Poezja: Shangazi Masika & Alicja Pilarczyk

Tkanina: Ciro Karimi & Irena Zieniewicz

 

STRONA 

INSTAGRAM:
duos_festival

DUOS FESTIVAL Facebook Page

 

kontakt: duosfestival@gmail.com

 

DUOS Festival jest częścią projektu Transcultural perspectives on Art and Art Education.

This project has received funding from the Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No. 872718

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.