fbpx

Książnica Pomorska zaprasza na wystawę prof. Andrzeja Tomczaka „Listy z prowincji”

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prof. Andrzeja Tomczaka zatytułowaną „Listy z prowincji”, która odbędzie się w Sali pod Piramidą 23.07.2021 r. o godz. 17.00.

Wystawę będzie można oglądać w Sali pod Piramidą od 23.07.2021 r. do 31.08.2021 r.

Limit uczestników wernisażu: 30 osób.

Profesor Andrzej Tomczak – malarz, grafik, scenograf, autor tekstów poetyckich. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin w 2008 r. Zorganizował ponad 30 wystaw indywidualnych, uczestniczył w licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. na Litwie (Alytus), Łotwie (Ryga), Ukrainie (Mikołajewsk), w Bułgarii (Burgas), USA (St. Louis, Boston, Chicago), Anglii (Midllesbrough, Cleveland), Niemczech (Schwerin, Bremenhaven, Glückstadt, Greifswald, Düsseldorf, Kolonia, Neuzelle, Rostock, Schloss Bröllin), Danii (Brande, Århus, Grenaa). Uczestnik i kurator wielu plenerów, warsztatów i sympozjów w kraju oraz za granicą. Współtwórca i kurator artystyczny Międzynarodowych Spotkań Artystów w Marianowie. Pomysłodawca, kurator artystyczny i uczestnik międzynarodowego projektu „Marianowska Droga Krzyżowa”. Uczestnik międzynarodowego projektu Transit: „From where to where”. Dzięki, między innymi, jego zaangażowaniu powstała Akademia Sztuki w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.