fbpx

„Wieczory Filmowe z OFFicyną –Wielcy Nieobecni: Sean Connery”

W lipcu Wieczory Filmowe z OFFicyną skupią się na dorobku artystycznym niedawno zmarłego Seana Connerego. Obejrzymy między innymi pierwszy film o Jamesie Bondzie, czy dostaniemy pozdrowienia z Rosji od Kapitana Marko Ramiusa. „Wieczory Filmowe z OFFicyną: Wielcy Nieobecni:Sean Connery” już w lipcu. Spotykamy się w każdą środę o godz. 18:00 w Sali kinowej INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90. Wstęp wolny.1

„Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często zapomnianych, wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus –reżyserka filmowa, publicystka i dziennikarka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak –filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.

OFFicyna od początku istnienia realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF CZY Musikino, a od 2016 roku jako „Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

HARMONOGRAM PROJEKCJI

7.07.2021 (środa) godz. 18:00, reż. Terence YoungJames

Bond wpada na trop tajemniczego chińskiego naukowca, który prowadzi ściśle tajne laboratorium i planuje w nim przejęcie kontroli nad światem.

14.07.2021 (środa) godz. 18:00, reż. Jean -Jacques Annaud

Rok 1327, franciszkanin William z Baskerville zostaje poproszony o wyjaśnienie okoliczności śmierci zakonnika w benedyktyńskim klasztorze.

21.07.2021 (środa) godz. 18:00, reż. Brian De Palma

Stany Zjednoczone po wprowadzeniu prohibicji przeżywają problemy z narastającą przemocą oraz tworzeniem się zorganizowanych grup czerpiących zyski z nielegalnej sprzedaży alkoholu. Prym w tym procederze wiedzie chicagowski gangster -Al Capone. Wszelkie próby walki, aresztowania kończą się zawsze zwolnieniem Capone i jego ludzi. FBI postanawia stworzyć specjalny oddział do walki z mafią, na czele którego staje Eliot Ness.

28.07.2021 (środa) godz. 18:00, reż. John McTiernan

Najnowszy, radziecki, atomowy okręt podwodny pod dowództwem asa marynarki wojennej ZSRR, Marko Ramiusa, wychodzi w swój dziewiczy rejs. Nie umyka to uwadze służb wywiadowczych USA i Wielkiej Brytanii. Kiedy okręt obiera kurs na wody kontrolowane przez siły NATO, rozpoczyna się wyścig z czasem i gra nerwów.

Projekt Wieczory Filmowe zOFFicyną dofinansowano ze środków Gminy Miasta Szczecin

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie OFFicyna

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.