fbpx

VI Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza

Klub 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie ogłaszają VI Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza Od Morza do Tatr. Cele inicjatywy, to prezentacja najciekawszych autorów spośród osób piszących wiersze, rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycką, popularyzacja twórczości literackiej, a także wymiana doświadczeń poetyckich i wzmocnienie więzi pomiędzy twórcami z różnych środowisk literackich w Polsce i na świecie. Konkurs ma charakter otwarty – jego uczestnikami mogą być wszystkie pełnoletnie osoby tworzące w języku polskim.

Konkurs odbędzie się w trybie tradycyjnym i on-line. Zaplanowano go na 10 lipca 2021 roku, na godzinę 17.00 w Sali Teatralnej Klubu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Poprowadzą go Małgorzata Hrycaj i Magdalena Sowińska. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie wiersza w formie nagrania audio lub wideo oraz treści utworu w osobnym pliku tekstowym, a także danych osobowych w kolejnym pliku. Prezentacja utworu nie może przekroczyć dwóch minut. Zgłoszenia dokonywane są drogą mailową do 8 lipca 2021 roku. E-mail: kontakt@zlpszczecin.pl. Zgodnie z zasadami obostrzeń sanitarnych, limitowana ilość uczestników w sali nie może przekraczać 30 osób, w przypadku większej liczby uczestników dopuszcza się prowadzenie turnieju systemem rotacyjnym.

Rozstrzygnięcie nastąpi 10 lipca 2021 roku po turnieju. Spotkanie będzie filmowane. Emisja nagrania z nagrodzonymi wierszami na stronie zlpszczecin.pl w dniu 26 lipca 2021 roku. Na laureatów czeka statuetka (I miejsce) i dyplomy (trzy wyróżnienia).

Szczegółowe informacje i regulamin

Powodzenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.