fbpx

15. Dąbskie Wieczory Filmowe już w lipcu!

Dąbskie Wieczory Filmowe wracają nad Jezioro Dąbie! W dniach od 26 do 31 lipca 2021 miłośnicy kina będą mogli znów spotkać się z najlepszymi polskimi filmami i ich twórcami.

Koniec lipca w Szczecinie będzie filmowy! Piętnasta już edycja Dąbskich Wieczorów Filmowych wypełniona będzie – jak zawsze – projekcjami najlepszych polskich filmów ostatnich lat oraz rozmowami z ich twórcami. „Już wkrótce zdradzimy szczegółowy program Dąbskich Wieczorów Filmowych 2021, warto na niego czekać” – zapowiada Sylwia Witkowska, współtwórczyni i komisarz DWF.

Od 26 do 31 lipca Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie stanie się centrum filmowego zamieszania – w najlepszym tego słowa znaczeniu. Przy ul. Racławickiej 10 w Dąbiu odbywać się będą pokazy oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi, które poprowadzi dziennikarz filmowy, Krzysztof Spór. Rozmowy będą transmitowane online. „A pod koniec tygodnia przeniesiemy się w plener” – zapowiada Sylwia Witkowska z Klubu Delta – „Choć w tym roku w związku z przedłużającym się remontem plaży gościć będziemy w nowym miejscu, czyli urokliwej przystani na ul. Przestrzennej, na którą zaprosiło nas Stowarzyszenie Euro Jacht Klub Pogoń, za co ogromnie dziękujemy.”

Ale DWF to nie tylko projekcje i rozmowy, to także wydarzenia towarzyszące i konkursy dla młodzieży. Do 23 lipca mogą oni wziąć w konkursie „Eko-Kadr” na krótki spot ekologiczny, w którym opowiedzą jak dbać o wspólne dobro, jakim jest nasza planeta. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: drony z kamerami, hulajnogi elektryczne i tablety. Szczegóły wraz z regulaminem na wieczoryfilmowe.pl.

Dąbskie Wieczory Filmowe narodziły się w 2007 roku z pragnienia stworzenia w Dąbiu ogólnopolskiego wydarzenia filmowego, prezentującego najlepsze rodzime kino oraz przyciągającego nad Jezioro Dąbie i do Klubu Delta najwybitniejszych twórców filmowych, a wraz z nimi – miłośników X Muzy. Zaproszenie do udziału w DWF przyjęli w ostatnich latach m.in. Jan Jakub Kolski, Wojciech Mecwaldowski, Bartłomiej Topa, Leszek Dawid, Arkadiusz Jakubik, Bodo Kox, Dorota Kędzierzawska, Artur Reinhart, Przemysław Bluszcz, Janusz Chabior, Gabriela Muskała, Katarzyna Herman, Yach Paszkiewicz, Kuba Czekaj, Adam Palenta, Jowita Budnik, Dawid Ogrodnik, Paulina Chapko, Michał Rosa, Dorota Landowska i Radek Ładczuk. DWF to także warsztaty, koncerty, spacery i wystawy. Od 2 lat, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach DWF odbywa się też konkurs dla młodzieży „Eko-kadr”, w którym mogą sprawdzić się jako twórcy filmowi. W ciągu kilkunastu lat Dąbskie Wieczory Filmowe zyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina oraz regionu zachodniopomorskiego, i na stałe wpisały się w letnią ofertę miasta adresowaną do mieszkańców i turystów.

Tegoroczna edycja wspierana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (partner ekologiczny) i Narodowe Centrum Kultury. Partnerzy: Szczecińska Agencja Artystyczna, Pogoń Marina, Tramwaje Szczecińskie, drukarnia Kadruk, Camping Marina. Patronat honorowy nad DWF 2021 objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, i Pomorze Zachodnie. Patronat medialny: wszczecinie, Radio Szczecin, Głos Szczeciński, moje miasto – Głos Szczeciński i Echo.

Szczegóły na: wieczoryfilmowe.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.