fbpx

do 15.08. Konkurs Lemostrada – na plakat lub ilustrację

W 2021 r. przypada 100-lecie urodzin Stanisława Lema. Autor fantastycznych powieści, bajek cybernetycznych miał wyjątkową wyobraźnię. Jego twórczość, choć porusza tematy futurystyczne, dotyczy natury ludzkiej, możliwości porozumienia się istot inteligentnych, czy miejsca człowieka we Wszechświecie.

Lem należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy; ponad 40 języków i ponad 30 milionów egzemplarzy. Jego nazwiskiem nazwano planetoidę oraz pierwszego polskiego satelitę naukowego.

Twórczość pisarska autora stanowiła podstawę wielu adaptacji filmowych i telewizyjnych. Książki Lema przyciągały twórców filmowych ze względu na oryginalną w światowej literaturze postać Innego, ukazując dramat jego poznania.

Celem konkursu jest wizualna interpretacja futurystycznych wizji i fantastycznych stylizacji podejmowanych przez Stanisława Lema. Plakat lub ilustracja powinna być współczesną syntetyczną wizualną interpretacją twórczości Lema. Powołane Jury konkursowe wybierze najlepszy plakat/ilustrację do nagrody, wyróżnienia i wystawy pokonkursowej. Konkurs skierowany jest dla osób pełnoletnich, studentów uczelni artystycznych, absolwentów, artystów profesjonalnych i amatorów.

Organizatorzy mają nadzieję, że twórczość Stanisława Lema zainspiruje Was do stworzenia fantastycznego plakatu lub ilustracji.

Czekają na Wasze projekty, a najlepsze nagrodzą i pokażą na wystawie pokonkursowej.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Lemostarda”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Sztuki wizualne”.

Szczegóły konkursy znajdziecie w regulaminie pod linkiem.

Wydarzenie na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.