fbpx

XIV TYDZIEŃ INICJATYW POZARZĄDOWYCH

Tydzień Inicjatyw Pozarządowych to wydarzenie, podczas którego szczecińskie organizacje pozarządowe i aktywni mieszkańcy naszego miasta, zapraszają do uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach pokazujących pozarządowy i społeczny wymiar Szczecina.

Już 13 czerwca rozpoczyna się XIV Tydzień Inicjatyw Pozarządowych, a wraz z nim XIX edycja spotkań szczecińskich organizacji pozarządowych POD PLATANAMI. W tym roku spotykamy się w wirtualnej przestrzeni. Będziemy mogli spacerować pomiędzy alejkami z namiotami i dowiemy się czym zajmuje się dana organizacja, a także szybko sprawdzimy jakie aktywności i działania realizują dla mieszkańców. Zapraszamy na stronę www.platany.org.

Każdego roku Tydzień Inicjatyw Pozarządowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To największe święto NGO w Szczecinie, dlatego nie może Cię na nim zabraknąć! Zapraszamy mieszkańców naszego miasta na wydarzenia, które przygotowały dla Was szczecińskie organizacje pozarządowe. W tym roku czekają nas spacery po mieście, akcja Wypróbuj Wolontariat, warsztaty, szkolenia, joga śmiechu, Dzień Darmowego Komiksu. Jeśli chcecie poznać lokalne organizacje pozarządowe to musicie się wybrać na Pikniki Pasji, które w tym roku odbędą się w ogrodzie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury i Północnej Izby Gospodarczej. Na pikniku w centrum miasta będziecie mogli posłuchać lokalnych artystów, odprężyć się na leżakach i dowiedzieć się jak działa sektor pozarządowy w naszym mieście.

Do zobaczenia i świętujcie razem z nami!

#NGOszczecin

Harmonogram wydarzeń:

13 czerwca | godz. 16:00
Spotkanie POD PLATANAMI online
Miejsce: www.platany.org

13 czerwca | godz. 17:00-19:00
Rozłąka z rodziną – warsztat o radzeniu sobie z tęsknotą na emigracji
Miejsce: Fundacja Macierzanka, ul. Felczaka 16

14 czerwca | godz. 10:00-15:00
Motywacja w pigułce – warsztaty
Miejsce: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

14 czerwca | godz. 10:00-12:00
Wioska kobiet – Witamy w Szczecinie!
Miejsce: Fundacja Macierzanka, ul. Felczaka 16

15 czerwca | godz. 14:00-16:00
Zakładanie NGO – stowarzyszenia i fundacje – szkolenie
Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, al. Wojska Polskiego 63 (wejście od ul. Piłsudskiego)

15 czerwca | godz. 12:00
Od pomysłu do realizacji – kreatywne warsztaty dla senioralnych NGO
Miejsce: Centrum Seniora, ul. Bolesława Śmiałego 16/u2

16 czerwca | godz. 13:00-15:30
Kto? NGO? Czyli kim jesteśmy nawzajem i jak możemy czerpać ze swojego potencjału? – warsztaty integracyjne dla NGO
Miejsce: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

16 czerwca | godz. 17:30-19:00
Inicjatywa lokalna i działania sąsiedzkie – spotkanie informacyjne
Miejsce: online

16 czerwca | godz. 17:30-19:00
Podstawy higieny cyfrowej dla NGO
Miejsce: online

17 czerwca | godz. 16:00-18:00
Planowanie zadań i wnioski mikrodotacji – szkolenie
Miejsce: online

18 czerwca | godz. 14:00
Niech Cię zobaczą – trening autoprezentacji dla NGO
Miejsce: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

 

19 czerwca | godz. 13:00
Dzień Darmowego Komiksu w Szczecinie 2021 i “ecoCemęt
Miejsce: Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie

20 czerwca | godz. 13:00-18:00
Piknik Pasji
Miejsce: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

ORGANIZATORZY: Gmina Miasto Szczecin, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Fundacja Sektor 3, Stowarzyszenie Media Dizajn

PARTNERZY: Północna Izba Gospodarcza, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, Centrum Seniora w Szczecinie

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.