fbpx

Złota wspólnota. Konkurs dla sąsiadów ze Śródmieścia

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i OSWAJANIE SZTUKI zapraszają mieszkańców osiedli: Centrum, Śródmieście-Zachód i Turzyn do udziału w sąsiedzkim konkursie. Zwycięzcy zdecydują, na jakie działanie na ich podwórku przeznaczone zostanie 2000 złotych. 

 

25 maja 2021 roku wypada Europejski Dzień Sąsiada. To święto, które po raz pierwszy zostało zorganizowane oddolnie we Francji w 2000 roku. Od tego czasu jego popularność rośnie, a sąsiedzi z kolejnych krajów dołączają i obchodzą swoje święto zawsze w ostatni wtorek maja.

 

Z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada ŚRODEK Śródmiejski Punkt zapytał swoich sąsiadów o to, jakie cechy – według nich – ma „idealny sąsiad”. Miły, uprzejmy, zatroskany losem wspólnej przestrzeni, chętny do współpracy, pomocny i otwarty – to tylko niektóre z wymienionych. To taki, który odbierze paczkę i popilnuje chwilkę dziecka, interesuje się losem współmieszkańców i zapuka do drzwi dawno niewidzianej sąsiadki lub wniesie zakupy na ostatnie piętro. Taki, który szanuje innych i interesuje się losem podwórka, ulicy czy osiedla. Niby nic, a robi wielką różnicę. Szczegóły w filmiku tutaj.

 

Konkurs dla sąsiadów

 

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza mieszkanki i mieszkańców osiedli:  Centrum, Śródmieście-Zachód i Turzyn do udziału w konkursie „Złota wspólnota”, którego zwycięzcy będą mogli zdecydować, na jakie działanie na ich podwórku przeznaczone zostanie 2000 zł. Mogą to być zielone nasadzenia, postawienie ławki czy osiedlowej biblioteczki, prywatny pokaz filmu czy warsztaty dla młodszych i starszych. „To Wy decydujecie, my finansujemy!” – zapowiada ekipa ŚRODKA – „Mieszkacie w bloku? A może w kamienicy? Nieważne! Liczy się to, czy jesteście zgraną załogą i czy macie wspólne sąsiedzkie marzenie”.

 

Szczegóły konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym i regulaminem dostępne są na stronie www.srodek.szczecin.pl. Pytania można wysyłać na adres: kontakt@srodek.szczecin.pl. Na zgłoszenia ŚRODEK czeka do 21 maja 2021. Wydarzenie na Facebooku tutaj. Ogłoszenie wyników w Europejski Dzień Sąsiada, czyli już 25 maja 2021.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.