fbpx

„TAJEMNICE KUCHNI MISTRZA ROSSINIEGO” – PREMIERA SPEKTAKLU OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE W SIECI

Opera na Zamku zaprasza na premierę online specjalnie zarejestrowanego spektaklu według scenariusza i w reżyserii Natalii Babińskiej, pod kierownictwem Jerzego Wołosiuka „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego”.

Spektakl można będzie obejrzeć bezpłatnie od 8 do 16 maja za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl w zakładce Opera online.

 

Opis:

Mistrza zobaczymy w kuchni, bo mag opery zrezygnował już z muzycznej kariery. Nie jest tajemnicą, że Rossini faktycznie był genialnym kucharzem i faktycznie w pewnym momencie przestał komponować. Wcześniej czarował publiczność jako kompozytor, teraz chce urzekać swych gości niezwykłymi przepisami. Jego kuchenne wyczyny dosłownie czynią cuda – przywracają śpiewaczce głos i leczą rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Receptury trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje nie do końca jak powinna. Natomiast czarodziej Rossini wpada w pychę. Pycha – jak to pycha – przywołuje diabła.

Natalia Babińska, autorka scenariusza i reżyser mówi: Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser „na pociechę”, zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji… Kulinarny szaman zaczyna rozumieć, że zarobione na magii pieniądze nie mają znaczenia, że jedyne, czego chce, to… Tego nie zdradzimy. Po przepis na eliksir szczęścia zapraszamy przed ekrany. „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego” to pełen radości i dowcipu spektakl. Zobaczymy w nim nawet prawdziwe dania, a usłyszymy oczywiście gorącą muzykę Rossiniego.

 

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseriaNatalia Babińska
Kierownictwo muzyczneJerzy Wołosiuk
Scenografia i kostiumyMartyna Kander
Reżyseria świateł, projekcjeDawid Karolak,
Paweł Kois

Obsada:

RossiniTomasz Rak
Przyjaciel / Młodzieniec / Pan z teczkąSzymon Rona
PrimadonnaLucyna Boguszewska
Zdradzana żona / DulcyneaVictoria Vatutina
Zdradzany mąż / DiabełRafał Pawnuk
Młodzieniec / Pan z teczkąTomasz Łuczak
Ukochana kawiarkaStephanie Nabet
fortepianOlga Bila
DyrygentJerzy Wołosiuk
InspicjentKatarzyna Berowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.