fbpx

CENTRUM INICJATYW RODZINNYCH – już w Szczecinie!

Gmina Miasto Szczecin powołuje nowe przyjazne rodzinie miejsce na mapie Szczecina –  CENTRUM INICJATYW RODZINNYCH (CIR). Jest to inicjatywa wchodząca w struktury Szczecińskiego Centrum Świadczeń.

 

Rodzic może tu przyjść z każdym pytaniem, na które inicjatorzy postarają się znaleźć odpowiedź.

 

W Centrum Inicjatyw Rodzinnych  rodzice będą mogli między innymi skorzystać z informacji na temat:

– przysługujących im świadczeń,

– procedur oraz zasad związanych z przyjęciem dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły,

– możliwości spędzenia wolnego czasu z rodziną,

– oferty kulturalnej,

– realizacji aktywności sportowych,

– oferty oświatowej takiej jak zajęcia dodatkowe dla dzieci czy organizowane w mieście półkolonie,

– a także wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach, warsztatach i  spotkaniach skierowanych nie tylko do rodziców ale także do  dzieci i młodzieży.

 

Celem Centrum jest pobudzanie oraz wspieranie wśród rodzin inicjatyw oddolnych służących integracji oraz budowaniu więzi międzypokoleniowych. Rodzina –  jej promowanie i  rozwój, a także rozpoznawanie jej  potrzeb   – to główne cele działania Centrum.

Centrum będzie skupiało się na przekazywaniu wiedzy na temat działań na rzecz rodzin, realizowanych na terenie Gminy Miasto Szczecin przez rozmaite podmioty.

Między innymi  instytucje samorządowe,  organizacje pozarządowe, prywatnych przedsiębiorców oraz partnerów Programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.